Az utolsó Paradiso

Az utolsó Paradiso

L'ultimo paradiso

Az ötvenes évek Olaszországában az emberek szebb és jobb életről álmodtak. Egy ilyen korszakban talál egymásra Bianca és Ciccio, szerelmük azonban csakhamar tiltott gyümölcsnek bizonyul.

(csd)

Gaia Bermani Amaral
Gaia Bermani Amaral
Valentina Cervi
Antonio Gerardi

2023.11.26 Kinga Kecskeméti

Már az elején sejtettem, hogy ez nem lesz az én filmem, hogy miért néztem végig, fogalmam sincs. Próbált az érzelmeimre hatni, de annyira erőltetetten, ide-oda ugrálva a mondanivalóban, hogy én inkább unatkoztam. A téma jó lett volna, de végig az vol... Több

2020.05.19 pozsizol

Vasárnapi, romantikus film a tiltott szerelem nehézségeiről, ám a felvetett kérdésekre nem ad választ, így nyitva hagyja a dolgot - ettől pedig annyira feleslegessé válik az egész, mintha a rendező nem tudta volna, hogy mit is akar mondani.

2020.02.22 Tádé

A film megpróbálja megidézni az nagy olasz neorealista elődöket, aztán a nagy próbálkozásban végül a saját dugájába dől: a film beszédtónusa folyamatosan ugrál a tragikus és a végletekig giccsesen romantikus, a klisészerű és a mély drámai tónus között, így nem igazán tudjuk, mit kéne éreznünk.

2021.02.07 panhnedy

Nagyon szépen fényképezett film - ilen szép tájakon hogy lehetne máshogy -, de nagyjából ennyit lehet a számlájára írni. nem tudott egy koherens egész lenni a dolog, pedig egy nagyon jól használható történet volt az alapanyag.

Psszt!
Hol nézheted: Amazon Prime