Maszk

Mask

Cher elmondása szerint, a filmet Rocky és Rusty lakóhelyén forgatták. Egyszer, amikor ő és Eric Stoltz (maszkban) az utcán sétáltak egy idős bácsi odakiabált Ericnek, hogy "De örülök, hogy látlak, azt hallottam meghaltál." Cher azt mondta, hogy a bácsi, annyira boldog volt, hogy nem volt szívük elmondani neki az igazságot. Szerző: rbernadett

Rustynak igazság szerint 2 fia volt, idősebbik fia Joshua Mason 1987-ben 32 éves korában hunyt el AIDS-ben, amit egy vérátömlesztés során kapott el. Szerző: rbernadett

Amikor Cher leszerződött a filmhez, azt akarta, hogy akkori barátja, Val Kilmer játssza el Gar szerepét, de visszautasították, mert túl fiatal volt hozzá.Szerző: rbernadett

Florence "Rusty" Tullis, Rocky édesanyja 2006 november 11-én hunyt el, 70 évesen, egy október 14-én elszenvedett motorbaleset okozta sérülés következményeként. Szerző: rbernadett

A verset, amit Rocky felolvas Rustynak, valóban a valódi Rocky Dennis írta.Szerző: rbernadett

Eric Stoltz annyi időt töltött a maszkban, hogy amikor odaért a film zárópartijára, elő kellett vennie a személyi igazolványát, mert a biztonságiak nem akarták elhinni, hogy a stábhoz tartozik. Ugyanezen a partin számos más kollégájának is be kellett mutatkoznia, ugyanis legtöbbjükkel csak a maszkban találkozott. Szerző: rbernadett