Második esély

Nikolaj Lie Kaas
May Andersen
Nikolaj Lie Kaas
Nikolaj Coster-Waldau

Vajon meddig hajlandó elmenni az ember, ha egy tragédia elmossa az igazság és az igazságtalanság határait? Susanne Bier és Anders Thomas Jensen drámai filmje arról, hogy bizonyos helyzetekben milyen könnyen lemondunk az… Több

Rendező: Susanne Bier
Forgatókönyvíró: Susanne Bier, Anders Thomas Jensen
Ország: Svédország, Dánia
Premier (HU): 2015.02.05.

2023.08.03 Fikatours_blogger

Jó történet remek alakításokkal, csak idő kérdése, mikor készül el a hollywoodi remake. (Amit persze előre borítékolok, hogy mindenki szétfikázik majd.)

2017.10.12 Berto49

Sokak által agyondícsért dán film S. Bier rendezésében, én azonban nem vagyok kibékülve a teljesen valószínűtlen, ezer sebből vérző történettel. Nem veszem be, hogy egy olyan családban született szerencsétlen csecsemőt sajátjuként tudnának fölnevelni... Több

2017.09.22 MMcFly2015

Nálam mindig nagy előnyben vannak a Skandináv filmek. Van egy atmoszféra, amit csak ők tudnak megteremteni és igen feszes hangulatot diktálnak.. Ez most sincs másként. Elég megrázó témát vezet fel a film, és ha mélyebbre ásunk komoly társadalmi drám... Több

2016.05.05 irodalmialkotas

Arról, hogy egyszer csak el tud tűnni a határ jó és rossz között. És arról, hogy mégis csak ott van. A szerelem nem múlik el!Jól ábrázolja a film az érzelmeket! Szuper!

2015.03.28 Jozzsef

Rendkivűl jó film, kiváló operatöri munka. A téma nagyon érdekes,izgalmas. Krimi is egyben és társadalmi dráma is.

A főszerepet alakaító Nikolaj Coster-Waldau a Trónok harca című fantasy filmsorozat egyik kulcsfigurájaként, Jamie Lannsiterként tett szert széleskörű népszerűségre.Szerző: erare

A film rendezője, Susanne Bier 2011-ben Oscar-díjat nyert a legjobb idegen nyelvű film kategóriában az Egy jobb világ című filmdrámájával.Szerző: erare

A film főszereplője, a Simont alakító Ulrich Thomsen szerepelt többek között A nagy füzet című filmben is, de sokan az Ádám almái neonáci Adamjaként emlékezhetnek rá.Szerző: erare

A Sanne szerepét magára öltő, modellként közismert May Andersen ezzel a filmmel debütált a mozivásznon.Szerző: erare

(2015. 03. 28.)
Én látlak, de te nem látsz engem
Az emberek akaratlanul is címkéznek, általánosítanak. Nehéz elkerülni. Előszeretettel torpedózza meg ezt a szokást Susanne Bier, aki Második esély című thrillerjével a néző gyerekvállalással kapcsolatos prekoncepcióit kavarja meg elég tisztességesen. Több

(2015. 08. 05.)
Atyai örömök
A Susanne Bier – Anders Thomas Jensen páros legújabb filmje összességében megint ütős darab. Mindig jó látni, amikor egy időközben Hollywoodban is befutott sztár a saját anyanyelvén játszik, mint ahogy azt is, mennyire másként veszi igénybe a szerep megformálása. Több
Tudhattad volna
Bízz bennem