Kényszerleszállás

Flight
kabel

Denzel Washington
Don Cheadle

Baleset éri a 227-es járatot , és az életveszélyes helyzetből csak kényszerleszállással lehet megmenekülni. Ehhez egy olyan jó képességű, tapasztalt pilóta kell, mint Whip Whitaker. Ugyan néhányan életüket vesztették a landolás során, de az emberek nagy része túlélte a manővert. Whitakert… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2013.01.24.

2024.03.21 Tomipapi

Végre egy film, ami az emberi viselkedésformákban nem tér el a valóságtól. A pilóták nem pánikolnak, mikor zuhan a gép, az alkoholista alkoholista marad stb...

2017.08.18 mamiéstöti2

Denzel Washington egyik legjobb alakítása szerintem. Maga a film nagyon érdekesen indul, de aztán kicsit túl húzzák vonják, amúgy egyszer meg lehet nézni.

2019.06.03 Thibo84

Jó a történet, csak helyenként kissé már túlzottan is vontatott, de kárpótol érte John Goodman laza stílusa - ráadásul jól is áll neki - és Denzel Washington nagyszerű alakítása.

2023.08.08 kabel

Zuhanó karakterek

A Flight elsősorban karakterdráma, melynek főszereplője egy pilóta, aki széteső családja és alkoholizmus mellett,szinte hihetetlen módon megment egy repülőgépet. A sztori lényegében a katasztrófa utóhatást és főszereplőnk belső harcát taglalja. Ez nem a legjobb Robert Zemeckis film, kicsit túl hosszú, de érezni a rendező profizmusát, hisz ez a majdnem egyszemélyes dráma végig érdekes és többnyire izgalmas marad. Kicsit azért érezni a film hosszát, jó pár jelenet viszonylag repetitív és kiszámítható. Sztorinkba került pár mellékkarakter, akik mind egy-egy életcélt mutatnak be, melyeknek gondolom, az volt a lényege, hogy formálják a főszerelő személyiségét és kissé önző magatartását. Úgy érzem, ez csak félig sikerült sajnos, de nem vesz el sokat a filmélményből. Ki kell emelnem, hogy a nyitó repülős jelenet és zuhanós szekvencia az egyik legjobb és legizgalmasabb filmes jelenet valaha. Olyan, mintha mi is ott lennénk a repülőn, és ugyanúgy fogjuk a székünket, mint az utasok. Ez sajnos a film egyik hátránya is, hiszen a legjobb jelenete a legelején van, és a film ezután belassul, és sosem éri ezt a tempót, még a lezárásban sem, mely meglepően érzelmes sikerült.

2017.08.17 Deku

Denzel Washingtont látva én ettől a filmtől azért én személy szerint sokkal többet vártam volna. Rossznak semmiképp sem rossz de nem a legjobb filmje az biztos.

31 millió dolláros gyátási költségre hozott 161,7 milló dollár bevételt. Szerző: LionelMessi10

Denzel Washington 10 év óta először kapott Oszkár díj jelölést. 2001-ben a Kiképzés című filmért kapott utoljára.Szerző: magyaristvan

Robert Zemeckis maga is pilóta.Szerző: magyaristvan

Denzel Washington elmondása szerint az eredeti forgatókönyvben nem volt benne sem a névtelen alkoholista gyűléses, sem a börtönben játszódó jelenet.Szerző: hp