A hullám

A hullám

Die Welle

Németország egy átlagos iskolájában egy projekthét keretein belül a tanár Rainer Wenger különös kísérletbe kezd: úgy akarja érzékeltetni diákjaival, hogyan működik egy diktatúra, hogy felépít egyet az osztályból. A kísérlet azonban kicsúszik az irányítása alól. A mozgalom, amelyet a diákok… Több

Rendező: Dennis Gansel
Ország: Németország
Premier (HU): 2008.10.02.

2022.03.25 Ildikó Bacskai

A hullám (2008)

Középiskolai zaklatásokkal kapcsolatos filmeket gondoltam kigyűjteni, de A hullám teljesen mást képviselt. Igazi megrázó dráma, amely közelebb hozza a hitleri Németországban történt események, emberi és érzelmi hátterét a nézőhöz egy modernkori eseménysorozaton keresztül. Mit jelent tartozni valakikhez? Mit jelent, ha végre életemben először számítok és számítanak rám? Mennyire válhatunk függővé a hovatartozás érzéséhez? Lehet-e fanatikus egy jóformán gyermeki érettségű ember? Súlyos kérdéseket taglal a film, amely ugyan a látvány és a rendezés szemszögéből nem kiemelkedő, de olyan történetet taglal, amely a képernyőhöz szegezi a nézőt.

2016.06.10 ArpiHajdu és Réci

A német filmipar az ezredforduló óta nagyszerű filmekkel örvendeztett meg minket. A lé meg a Lola, a Good Bye Lenin! és a Parfüm után itt van a Hullám, amely a fasizmus megvalósulását mutatja be egy osztálytermi közösségen belül, és annak következmén... Több

Az elején féltem tőle, mert nem kifejezetten szeretem a német filmeket, ebben viszont kellemesen csalódtam. A modern tömegpszichózis. Mintha már lett volna rá példa a történelemben. A maga kategóriájában a jobbak közé tartozik.

2020.09.04 Timon

Picikét átlagosnak indult,de hiába,ahogy haladt előre,minden percében fokozódott az atmoszféra.Roppantul izgalmas irányból vezeti be a rendező a nézőt a filmbe:bár általában is így van,az átlagossága mégis megbújik emellett.Én nekem kifejezetten tets... Több

2020.08.20 indingo

Érdekes maga az alaptörténet, de egy picit lassú a film, amit a végén bekövetkező esemény sem tud megmenteni. Helyenként kiszámítható.

A film a Zimbardo-féle híres kísérleten alapul, mely a Stanfordi Börtön Kísérlet néven vonult be a pszichológia történetébe.Szerző: Dorkateo

A film egy hatvanas évekbeli kísérleten alapul, amit Palo Altóban, Kaliforniában folytattak.Szerző: kázsé

Dennis Gansel azt nyilatkozta, többé nem készít filmet a nemzeti szocializmusról, ebben elmondott mindent erről a témáról, amit akart.Szerző: kázsé

A rendező Dennis Gansel megjelenik a filmben. Ő a férfi, akivel Dennis beszél a bárban.Szerző: kázsé

A film egyetlen számítógépes effektje egy "Hullám" jel az egyik ház falán, aminek a befújására nem kaptak engedélyt.Szerző: kázsé

Gypsy
2017