Kényszerleszállás

Flight

2024.03.21 Tomipapi

Végre egy film, ami az emberi viselkedésformákban nem tér el a valóságtól. A pilóták nem pánikolnak, mikor zuhan a gép, az alkoholista alkoholista marad stb...

2017.08.18 mamiéstöti2

Denzel Washington egyik legjobb alakítása szerintem. Maga a film nagyon érdekesen indul, de aztán kicsit túl húzzák vonják, amúgy egyszer meg lehet nézni.

2019.06.03 Thibo84

Jó a történet, csak helyenként kissé már túlzottan is vontatott, de kárpótol érte John Goodman laza stílusa - ráadásul jól is áll neki - és Denzel Washington nagyszerű alakítása.

2023.08.08 kabel

Zuhanó karakterek

A Flight elsősorban karakterdráma, melynek főszereplője egy pilóta, aki széteső családja és alkoholizmus mellett,szinte hihetetlen módon megment egy repülőgépet. A sztori lényegében a katasztrófa utóhatást és főszereplőnk belső harcát taglalja. Ez nem a legjobb Robert Zemeckis film, kicsit túl hosszú, de érezni a rendező profizmusát, hisz ez a majdnem egyszemélyes dráma végig érdekes és többnyire izgalmas marad. Kicsit azért érezni a film hosszát, jó pár jelenet viszonylag repetitív és kiszámítható. Sztorinkba került pár mellékkarakter, akik mind egy-egy életcélt mutatnak be, melyeknek gondolom, az volt a lényege, hogy formálják a főszerelő személyiségét és kissé önző magatartását. Úgy érzem, ez csak félig sikerült sajnos, de nem vesz el sokat a filmélményből. Ki kell emelnem, hogy a nyitó repülős jelenet és zuhanós szekvencia az egyik legjobb és legizgalmasabb filmes jelenet valaha. Olyan, mintha mi is ott lennénk a repülőn, és ugyanúgy fogjuk a székünket, mint az utasok. Ez sajnos a film egyik hátránya is, hiszen a legjobb jelenete a legelején van, és a film ezután belassul, és sosem éri ezt a tempót, még a lezárásban sem, mely meglepően érzelmes sikerült.

2017.08.17 Deku

Denzel Washingtont látva én ettől a filmtől azért én személy szerint sokkal többet vártam volna. Rossznak semmiképp sem rossz de nem a legjobb filmje az biztos.

2016.02.29 rbernadett

Nem is kérdés, hogy a filmben a legnagyobb arc, John Goodman! :D Ilyenkor mindig olyan kíváncsi vagyok, hogy vajon ki az, akinek egyáltalán eszébe jut a süllyesztőből előásni ezeket a színészeket, de én nagyon örülök neki, hogy vannak ilyen emberek, ... Több

2018.03.02 dailyfilmsan

Átlagos film. Egyetlen nagy problémája az hogy míg az eleje de tényleg az eleje pörög és oda kell hogy figyelj, szóval nagyon érdekfeszítő. Úgy a film 3/4-e viszont egyre lassabb, lassabb, lassabb. Érdekes a helyzet de egyben önsanyarító is és ez rábélyegződik a film egészére.

2019.12.31 Timon

A durvább részektől (nehezen) eltekintve egy érzelmi,erős történetet kaptunk. A kameraállások végig önmagukban a legtöbbet tudják mutatni a szöget nézve. A szereplők érzelmi megnyílvánulása hozta a legjobbat a filmben.Összességében erős drámai kerek két óra volt nekem. 10/10

2015.05.18 hsanya182

Egy nagyon tanulságos film egy repülőgép szerencsétlenségről, mint a repülőgép-vezető és mint a kormány/bíróság szemszögéből nézve. Osztom a véleményt, hogy a film indítása nagyon erős, és mellette a remek szinész Denzel Washington haláli természetes... Több

2023.07.06 Erik Csok

Tisztességes kapitány

Megmondom őszintén, kicsit félve ültem le megnézni, ugyanis ismertem a sztorit, és nem tudtam elképzelni, hogy egy ilyen történetet hogy nyújtanak el majdnem két és fél órába, de azt is el kell mondjam, nekem ez a film tetszett, és lekötött. És bár hosszú, tényleg hosszú, és ez érződik is rajta, mégis egy jó kis film, nagyon jó jelenetekkel és jó színészekkel. És úgy gondolom, ez Denzel Washington legnagyobb alakítása (ezt úgy mondom, hogy sajnos még nem láttam a Kiképzést), egyszerűen nagyon jól hozza az alkoholista repülőgép-pilóta kapitányt, jogosan kapta az Oscar-jelölést. Maga a baleset szerintem látványos, remek a film drámája, és még humora is van. John Goodman karaktere pedig a legnagyobb arc a filmben, röhögni is lehet rajta.

2021.07.06 harnas1207

A film központi kérdése erős, és más háttérrel is megállná a helyét. Azonban nem könnyű egy kétórás filmben úgy bemutatni, hogy az végig lekösse a nézőt. Nem is sikerült, pont úgy, mint a Sully esetében sem. Ennek ellenére nem bántam meg, hogy megnéztem.

2017.01.13 Gigi

Denzel Washington filmjeiben én ritkán csalódom, így ez a történet is jól sikerült. Van mondanivalója, de nem tolnak mindent az arcodba, és nem akarnak irányítani, hogy mit is kellene gondolnod. A színészi alakítások is rendben vannak. Nem egy könnyed esti szórakozás, de mindenképp érdemes megnézni.

2016.08.06 VFTS

Érdekes film egy repülő szerencsétlenségéről és az utána történtekről. Érdemes megnézni.

2017.01.23 Olivér Rózsa

Nagyszerű film látnia kell mindenkinek! Tanulságos és izgalmas végig. Az elején a baleset nagyon jól, élethűen meg volt csinálva. Na meg a színészet is remek!