Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A szoba

William H. Macy
Joan Allen

Patya94   2020. 11. 29.

Szerencsére ezt a filmet még akkor láttam, amikor Brie Larson feminista, férfialázó munkássága nem volt ennyire mainstream, és nem idegesített halálra vele. Viszont egy valami már itt is jellemző volt rá: az állandóan búvalb*szott, dögöljön meg minde... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Nagyon jó film, komoly érzelmi hatással. Brie Larson nagyon jól alakít, de az igazi tehetség a kisfiú, aki nélkül ez a film nem lett volna olyan, amilyen. Nagyon nehéz szavakat találni erre a filmre, valóban zseniális. Érdemes elolvasni a könyvet is, az is remek.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Szívbe markoló történet, mely sajnos a mai világban már nem is lehetetlen. Az emberi egoizmus sajátos agyszüleménye válthat ki ilyen szörnyűséget.

Bogi87   2016. 05. 27.

Nálam ez a film nyerte el 2016-ban a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.

HercegPeter   2018. 01. 14.

Nagyon erős film, hihetetlen jó alakításokkal. A kijutás nagyon jól két részre osztja a filmet. Mind a két fele nagyon érdekes és feszült. A cselekmény is logikus és valóságos. Nagyon örülök, hogy a szabadulást nem valami akciófilmes-thrilleres dolog... több»

indingo   2017. 04. 10.

Eléggé megrázó film volt, a kisfiú nagyon meggyőző volt. Néha valóságnak gondoltam a történetet, nem egy példa van rá a közelmúltban. Rengeteg beteg elme él körülöttünk.

Berto49   2017. 11. 29.

Egy újabb film, amelyik az óriási kritikai elismerés mellett (Golden Globe a női főszereplőnek – Brie Larsonnak + 4 fontos kategóriában Oscar jelölés!) nekem nem tetszett, sőt alig vártam, hogy vége legyen. Tudom, hogy voltak hasonló pszichopaták ál... több»

A film összbevétele 35 401 758 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 31 511 888 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 992 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Shailene Woodley és Brie Larson között dőlt el, hogy ki játssza a főszerepet.

(diumiu)

A rendező Lenny Abrahamson több mint 2000 gyermek színészet látott/hallgatott meg, mielőtt Jacob Tremblay kiválasztásra került.

(diumiu)

Jacob Tremblay parókát viselt azokban a jelenetekben ahol karakterének hosszú haja volt. Elmondása szerint nagyon zavaró és viszkető volt neki. Arra kérdésre, hogy növesztene e hosszú hajat magának azonnal nem választ adott.

(diumiu)

Jacob Tremblay édesanyja, hogy segítse Brie Larson munkáját, a forgatások előtt meghívta a színésznőt házukba, hogy ismerkedjenek egymással, illetve hogy megismerje Jacob kedvenc játékát a LEGO-t, amely a filmben is feltűnik.

(diumiu)

Jacob Tremblay 8 éves volt, amikor 5 éves Jacket játszott.

(diumiu)

Akárhány Oscart kap is Lenny Abrahamson filmje, dráma kategóriában nálam az utóbbi évek egyik legjobb darabja. több»

Nem? Hát persze, hogy nem, látod minden nap. A szoba egy ötéves szemein keresztül mutatja meg, milyen nagy, ijesztő és felfoghatatlanul csodálatos a világ. Pátoszriadó, kritika. több»

Az ír Lenny Abrahamson alkotása nem a szívszorító, Oscar-csalogató téma miatt kapott „legjobb film”-jelölést. A szoba mindenfajta hatásvadászatot megkerül a kényes tematika filmrevitelénél, zsigeri sokk helyett szellemileg érint meg. több»