Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A szoba

(Room)
A szoba

hsanya182  2016. 10. 24.

Érzelmeket megindító, szép kis filmre sikerült, anya és fia kapcsolatáról. Meg kell szökni a meszokott szobából, kockáztatni kell, lehet új a változás, de kitárul a világ, majd magadtól búcsúzol el a régi beszűkült világtól amit régen szerettél... Lassú lefolyású dráma, elviselhető, érdemes végignézni...

ArpiHajdu és Réci  2016. 04. 30.

Nagyon jó film, komoly érzelmi hatással. Brie Larson nagyon jól alakít, de az igazi tehetség a kisfiú, aki nélkül ez a film nem lett volna olyan, amilyen. Nagyon nehéz szavakat találni erre a filmre, valóban zseniális. Érdemes elolvasni a könyvet is, az is remek.

mdlg4th  2016. 02. 04.

Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Nagyon ajánlgatták nekem, mint utóbb kiderült feleslegesen. Sajnos nálam nem ment át a rostán. Nem kedveltem.

Szilonka  2017. 05. 18.

Valóságszerű és felkavaró film. Jacob Tremblay játéka nagyon meggyőző és örülök, hogy egyre több filmben tűnik fel.

bgnz367  2017. 04. 18.

Ez a film először is nem lett a kedvencem. Viszont megindító és az egyszerű ember alig tud belegondolni, hogy ő vajon mit tenne ilyen helyzetben. Mit érezhet a kiboruló anya a biztonság ellenére is. Szerintem remek.

William H. Macy
Joan Allen
Movieaddicts: Tizenkét négyzetméter szeretet
A kivitelezéssel abszolút meg vagyok elégedve, ahogyan a színészi játékkal is. Larson megérdemelte a Golden Globe-ot és az az Oscar-jelölést is. Külön bravúr még a szoba méretével való játszadozás is, elképesztő, hogy optikai trükközéssel hogy meg tudták növelni a méretét.
Librarius: Gyere, kisfiam, most eljátsszuk, hogy meghaltál!
Akárhány Oscart kap is Lenny Abrahamson filmje, dráma kategóriában nálam az utóbbi évek egyik legjobb darabja.
VOX: A szoba
A szoba első ránézésre olyan film, aminek a tartalmát olvasva alapesetben a legtöbben azt gondolnák, hogy „Biztos érdekes lehet, de egy ilyen nehéz filmet inkább kihagyok”. A kritikus dolga az ilyen esetekben a meggyőzés: el kell hitetnie a potenciális nézővel, hogy ha nem vált jegyet, akkor élete egyik legnagyobb hibáját követi el.

A könyv alapján Jack a második gyereke Joynak, ugyanis az első halva született.

Emma Donoghue könyvéből készült a film és ő írta a forgatókönyvet is.

Jack a szekrénybe, ahol aludt egy Dora posztert ragasztott fel.