A szoba

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Nagyon jó film, komoly érzelmi hatással. Brie Larson nagyon jól alakít, de az igazi tehetség a kisfiú, aki nélkül ez a film nem lett volna olyan, amilyen. Nagyon nehéz szavakat találni erre a filmre, valóban zseniális. Érdemes elolvasni a könyvet is, az is remek.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Szívbe markoló történet, mely sajnos a mai világban már nem is lehetetlen. Az emberi egoizmus sajátos agyszüleménye válthat ki ilyen szörnyűséget.

Bogi87   2016. 05. 27.

Nálam ez a film nyerte el 2016-ban a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.

HercegPeter   2018. 01. 14.

Nagyon erős film, hihetetlen jó alakításokkal. A kijutás nagyon jól két részre osztja a filmet. Mind a két fele nagyon érdekes és feszült. A cselekmény is logikus és valóságos. Nagyon örülök, hogy a szabadulást nem valami akciófilmes-thrilleres dologgal oldották meg. Csak annyit bánok, hogy a nagyapa szálát nem mutatták be egy kicsit jobban, és hogy nem tudjuk pontosan, hogy mi lett az elrablóval. Ebből a kissrácból még nagyon jó színész lehet.

indingo   2017. 04. 10.

Eléggé megrázó film volt, a kisfiú nagyon meggyőző volt. Néha valóságnak gondoltam a történetet, nem egy példa van rá a közelmúltban. Rengeteg beteg elme él körülöttünk.

William H. Macy
Joan Allen
Jacob Tremblay

A kivitelezéssel abszolút meg vagyok elégedve, ahogyan a színészi játékkal is. Larson megérdemelte a Golden Globe-ot és az az Oscar-jelölést is. Külön bravúr még a szoba méretével való játszadozás is, elképesztő, hogy optikai trükközéssel hogy meg tudták növelni a méretét. több»

Akárhány Oscart kap is Lenny Abrahamson filmje, dráma kategóriában nálam az utóbbi évek egyik legjobb darabja. több»

A szoba első ránézésre olyan film, aminek a tartalmát olvasva alapesetben a legtöbben azt gondolnák, hogy „Biztos érdekes lehet, de egy ilyen nehéz filmet inkább kihagyok”. A kritikus dolga az ilyen esetekben a meggyőzés: el kell hitetnie a potenciális nézővel, hogy ha nem vált jegyet, akkor élete egyik legnagyobb hibáját követi el. több»

A film 31 511 888 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 23 992 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Shailene Woodley és Brie Larson között dőlt el, hogy ki játssza a főszerepet.

(diumiu)

A rendező Lenny Abrahamson több mint 2000 gyermek színészet látott/hallgatott meg, mielőtt Jacob Tremblay kiválasztásra került.

(diumiu)

Jacob Tremblay parókát viselt azokban a jelenetekben ahol karakterének hosszú haja volt. Elmondása szerint nagyon zavaró és viszkető volt neki. Arra kérdésre, hogy növesztene e hosszú hajat magának azonnal nem választ adott.