Korcs szerelmek

Korcs szerelmek

Amores perros
Berto49
Gael García Bernal

A film három különböző ember életéről szól, akiknek útjaik egy tragikus baleset következtében keresztezik egymást. Octavio (Gael García Bernal) beleszeret erőszakos bátyja feleségébe, Daniel (Alvaro Guerrero) elhagyja feleségét egy modell miatt, El Chivo (Emilio Echevarría) pedig a börtönben… Több

2019.10.10 bob.007

Valamiért ebben a filmben szerettem bele Gael García Bernalba, aki azóta az egyik kedvenc színészem - és talán nem véletlen, hogy a 21 gramm miatt kedveltem meg nagyon Naomi Wattsot. Ez a mexikói rendező tudhat valamit - bár a Bábelt kevésbé szerette... Több

2015.06.09 Dodi

Elképesztően élethű, valóságos, megrázó és egyben magával ragadó! Olyan mintha ott lennél, mintha veled történne! Fenomenális! Minden percéért megéri, pedig nem egy rövid film.

2017.10.25 Deku

Ez se volt a legjobb filmek egyike de nem feltétlen rossz dolog ez. Átlagosnak mondanám. Egy két ilyen film is kell. Nem húzza le az ember kedvét, hanem elszórakoztatja.

2017.07.30 Berto49

Első játékfilmként ilyent letenni az asztalra igazán elismerésre méltó teljesítmény. Első alkalommal 2007-ben értékeltem zseniálisra, most azonban zavaró kisebb hibákat is találtam benne. Azzal kezdem, hogy nincs egyetlen rokonszenves szereplő, akive... Több

2016.04.22 Loborg

A rendező új filmjeit már szinte mindenki ismeri és a neve sem új senkinek (hisz már 2 Oscar díjjal is büszkélkedhet- szerintem megérdemelten), de már ebben a filmben is bizonyította, hogy nagyon egyedi látásmódú rendező. Nagyon érdekes és jó film, megrázó és cseppet sem szokványos.

Legjobb nem portugál nyelvű filmnek választották 2002-ben, Cinema Brazil Grand Prize.Szerző: Bogi87

2002-ben 3 kategóriában jelölték Chlotrudis-díjra a filmet: legjobb rendező (Alejandro González Iñárritu), legjobb film, legjobb eredeti forgatókönyv (Guillermo Arriaga).Szerző: Bogi87

Legjobb nem angol nyelvű filmnek jelölték 2002-ben a Chicagói filmkritikusok. Szerző: Bogi87

Két díjat is nyert 2000-ben a Cannes-i Filmfesztiválon: A Kritikusok Hetének nagydíja, Fiatal Kritikusok Díja, legjobb játékfilm (Alejandro González Iñárritu).Szerző: Bogi87

Értékelés: 6.5/10
(2016. 03. 06.)
Egzotikuma talán még jelenthet annyi pluszt, hogy egy filmrajongó számára érdekes élmény legyen, de összességében túlságosan is kevés lenyűgöző, és túlságosan is sok bugyuta húzása van. 6,5/10 Több
Gypsy
2017