Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Korcs szerelmek (2000)

Amores perros

Gael García Bernal

bob.007   2019. 10. 10.

Valamiért ebben a filmben szerettem bele Gael García Bernalba, aki azóta az egyik kedvenc színészem - és talán nem véletlen, hogy a 21 gramm miatt kedveltem meg nagyon Naomi Wattsot. Ez a mexikói rendező tudhat valamit - bár a Bábelt kevésbé szerette... több»

Dodi   2015. 06. 09.

Elképesztően élethű, valóságos, megrázó és egyben magával ragadó! Olyan mintha ott lennél, mintha veled történne! Fenomenális! Minden percéért megéri, pedig nem egy rövid film.

Deku   2017. 10. 25.

Ez se volt a legjobb filmek egyike de nem feltétlen rossz dolog ez. Átlagosnak mondanám. Egy két ilyen film is kell. Nem húzza le az ember kedvét, hanem elszórakoztatja.

Berto49   2017. 07. 30.

Első játékfilmként ilyent letenni az asztalra igazán elismerésre méltó teljesítmény. Első alkalommal 2007-ben értékeltem zseniálisra, most azonban zavaró kisebb hibákat is találtam benne. Azzal kezdem, hogy nincs egyetlen rokonszenves szereplő, akive... több»

Loborg   2016. 04. 22.

A rendező új filmjeit már szinte mindenki ismeri és a neve sem új senkinek (hisz már 2 Oscar díjjal is büszkélkedhet- szerintem megérdemelten), de már ebben a filmben is bizonyította, hogy nagyon egyedi látásmódú rendező. Nagyon érdekes és jó film, megrázó és cseppet sem szokványos.

jencike1985   2016. 10. 24.

Erős történet különleges film. A színészek lehettek volna jobbak, viszont elgondolkodtató ami ebben a filmben történik. Megrázó,durva film.Nekem 4 csillag mert néha még szomorú.

Laci000   2015. 06. 02.

Érdekes film, több szálon fut a cselekmény, ami remekül ki van dolgozva. Mind a forgatókönyv, mind a rendezés, mind a színészi játék kiváló. A képek nagyon nyomasztóak és lebilincselőek. Nem egy rövid film, de szerintem így is nézhető.

Legjobb nem portugál nyelvű filmnek választották 2002-ben, Cinema Brazil Grand Prize.

2002-ben 3 kategóriában jelölték Chlotrudis-díjra a filmet: legjobb rendező (Alejandro González Iñárritu), legjobb film, legjobb eredeti forgatókönyv (Guillermo Arriaga).

Legjobb nem angol nyelvű filmnek jelölték 2002-ben a Chicagói filmkritikusok.

Két díjat is nyert 2000-ben a Cannes-i Filmfesztiválon: A Kritikusok Hetének nagydíja, Fiatal Kritikusok Díja, legjobb játékfilm (Alejandro González Iñárritu).

A 2000-es évben Camerimage - Arany Béka díjat kapott (Rodrigo Prieto).