Vélemények: A szoba (2015)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Nagyon jó film, komoly érzelmi hatással. Brie Larson nagyon jól alakít, de az igazi tehetség a kisfiú, aki nélkül ez a film nem lett volna olyan, amilyen. Nagyon nehéz szavakat találni erre a filmre, valóban zseniális. Érdemes elolvasni a könyvet is, az is remek.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Szívbe markoló történet, mely sajnos a mai világban már nem is lehetetlen. Az emberi egoizmus sajátos agyszüleménye válthat ki ilyen szörnyűséget.

Bogi87   2016. 05. 27.

Nálam ez a film nyerte el 2016-ban a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.

HercegPeter   2018. 01. 14.

Nagyon erős film, hihetetlen jó alakításokkal. A kijutás nagyon jól két részre osztja a filmet. Mind a két fele nagyon érdekes és feszült. A cselekmény is logikus és valóságos. Nagyon örülök, hogy a szabadulást nem valami akciófilmes-thrilleres dologgal oldották meg. Csak annyit bánok, hogy a nagyapa szálát nem mutatták be egy kicsit jobban, és hogy nem tudjuk pontosan, hogy mi lett az elrablóval. Ebből a kissrácból még nagyon jó színész lehet.

indingo   2017. 04. 10.

Eléggé megrázó film volt, a kisfiú nagyon meggyőző volt. Néha valóságnak gondoltam a történetet, nem egy példa van rá a közelmúltban. Rengeteg beteg elme él körülöttünk.

Mavil   2016. 06. 09.

2015 Oscar-jelölt filmjei közül nekem ez tetszett a legjobban, bár kétségkívül igen szoros volt a mezőny. Nagyon megindító történet. Brie Larson megérdemelte az Oscar-díjat és Jacob Tremblay is kiváló alakítást nyújtott.

Berto49   2017. 11. 29.

Egy újabb film, amelyik az óriási kritikai elismerés mellett (Golden Globe a női főszereplőnek – Brie Larsonnak + 4 fontos kategóriában Oscar jelölés!) nekem nem tetszett, sőt alig vártam, hogy vége legyen. Tudom, hogy voltak hasonló pszichopaták által fogságban tartott nők, meg pl. Ausztriában a saját lányát zárta el évtizedekre az apa, de nekem nem volt sem rémületes, sem megható. Egyetlen pozitívuma a 9 éves Jacob Tremblay szereplése, aki egy 5 éves Jack nevű kisfiút játszik, nem is játszik, átél. Rajta kívül semmi jót nem tudok írni a filmről, tömény unalom, vontatottság, az új fenoménnek kikiáltott Larson játékában sem találtam semmi kiemelkedőt,

dailyfilmsan   2018. 05. 01.

Végig a film során kíváncsivá tett a film. Minden percében vártam valamit. Miért nem mehetnek ki a szobából? Ki fognak szabadulni? Sikerül véghez vinni a tervet? Milyen életük lesz a szabad világban ? Beilleszkedik a kisfiú? Visszailleszkedik a lány? Elfogadják a kisfiút a család többi tagja? Mindvégig történt valami. Borzalmas hogy ez a történet így ilyen formában valakinek az eszébe jutott mert hátborzongató 7 évet egy lyukban töltve megszülni a fogva tartód gyereket és nevelni hogy belőle egy értékes ember legyen. és nem is ez a fő alapvonala a filmnek. A beilleszkedés az hogy elhaladt feletted az idő és egyszerre minden a régi. Még a függőket is fokozatosan szoktatják le a szerről. Az hogy a kisfiú felhántorgatja a "szobát" mert eddig csak azt ismerte neki az az otthon az Joy-nak egy döfés a mellkasába és mégis valahogy a lány is kötödik a helyhez és nem tudja elengedni egykönnyen hiszen 7 év hosszú idő. Mély érzelmekkel teli film.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Wao. Sírtam a filmen, többször!!! Elképesztően drámai. Nagyon eredeti. Brie Larson zseniális. A kislány, aki egyébként fiú, zseniális! Azonnal megnézni! Most! Ha még nem láttad.

MP170506   2017. 05. 25.

Nagyon különleges, megható film. Egy kicsit lassan zajlanak a cselekmények, de mégis leköti a néző figyelmét. Nekem tetszett.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nagyon jó film volt. Régen láttam ilyen jó drámát. És ahhoz képest, hogy a film jelentős része egy szobában játszódik, dinamikus volt a cselekmény, izgalmas. Igazi érzelmeket képes kiváltani a nézőből, anélkül, hogy nyálas lenne. Nagyon szép film

Szilonka   2017. 05. 18.

Valóságszerű és felkavaró film. Jacob Tremblay játéka nagyon meggyőző és örülök, hogy egyre több filmben tűnik fel.

Fahéjgolyó   2016. 10. 13.

Nagyon megrázó a története, amit remekül mutatnak be a színészek. Habár a film nagy része tényleg egy szobában játszódik, mégis az érzelmi hullámok miatt nagyon mozgalmas. Érdemes megnézni, senki nem fogja megbánni.

Norbi   2018. 07. 09.

Nagyon érzelmes film a szó legjobb értelmében. Sok mindent érint a társadalomba való beilleszkedésnek a nehézségeit, a hosszútávú fogság negatív berögződéseit. Nagyon átlehet élni mind az anya, mind a gyerek helyzetét, meglepően izgalmas dialógusakot hallhatunk. Egyetlen negatívuma talán az, hogy nekem egy kicsit hosszú volt, és el-ellankadt a figyelmem.

wintermat   2016. 09. 08.

Nagyon jó és hátborzongató film, belegondolni, hogy valós törénet kiráz a hideg. A vászonra remekül átvitték a történetet és Brie Larson játéka mellett a kisfiú alakítása is zseniális.

diumiu   2018. 01. 25.

Nagy izgalommal vártam a filmet és nem csalódtam. Hihetetlenül lebilincselő, izgalmas és azt kell mondanom hatással volt rám. Brie Larson és a kis Jacob párosa fantasztikus. Ajánlom mindenkinek!

Szivárvány1   2016. 08. 29.

Szerintem idén ez volt az egyik legjobb film amit mozivásznon láthattam. Érzelmes és elgondolkodtató. Meglepő volt a színésznőt ilyen filmben látni, de nagyon jó vette az akadályokat. A zene és a színészi gárda is zseniális.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Megrázó történet, hiteles alakításokkal. Nem csodálom az Oscart! Sokáig bennem maradt ez a film, sokat gondolkodtam a történéseken. Nem lehet elmenni a kisfiú alakítása mellett sem.

Bazzzsi   2017. 10. 22.

Jacob Tremblay elképesztően hiteles és természetes tudott maradni végig. Eléggé felkavaró történet egy fikcióról, de sajnos rengeteg megtörtént eseményt olvasni az életben.

MKristijan   2017. 04. 09.

Szépen bontakozott ki a történet, benne minden kérdésre választ kaptunk. Kifejezetten nem olvastunk utána a filmnek, így mondhatni szűzi volt az élmény. Így nagy fordulat volt az is számunkra hogy a filmben szereplő gyermek nem lány hanem egy fiú. Kb. a feléig megesküdtünk volna arra, hogy ez fordítva van. Amerikában ahol már a nevek is unisexek a Jack névvel sem lehetett mit kezdeni. Szép film volt, és azok a monológok amiket a kisfiú elmondott határozottan művésziek voltak a maguk 5 éves módján.

VvV   2018. 11. 03.

A kisfiú egy csoda benne. a történet maga nagyon felkavaró.

hsanya182   2016. 10. 24.

Érzelmeket megindító, szép kis filmre sikerült, anya és fia kapcsolatáról. Meg kell szökni a meszokott szobából, kockáztatni kell, lehet új a változás, de kitárul a világ, majd magadtól búcsúzol el a régi beszűkült világtól amit régen szerettél... Lassú lefolyású dráma, elviselhető, érdemes végignézni...

MidoD7   2019. 04. 05.

Egyszerűen fogalmazok, ez a film borzalmas volt. Sajnos lehet, én raktam magasra a mércét, ezért is kellett negatívan csalódjak. Egy ilyen filmet sokkal jobban is ki lehetett volna dolgozni.

bgnz367   2017. 04. 18.

Ez a film először is nem lett a kedvencem. Viszont megindító és az egyszerű ember alig tud belegondolni, hogy ő vajon mit tenne ilyen helyzetben. Mit érezhet a kiboruló anya a biztonság ellenére is. Szerintem remek.

Lonka   2017. 07. 23.

Nagyon megrázó történet, amely a kiemelkedő alakításokról szólt számomra. A kisfiú nem is tudom elképzelni, hogy miből tudott meríteni, hogy tudott bizonyos jelenetket eljátszani vagy értette -e egyáltalán miről is szól a film.

Borga   2016. 11. 22.

Imádtam A szoba című film minden egyes filmjét, magával ragadó, lenyűgöző, izgalmas alkotás. A film első felében szó szerint görcsben volt a gyomrom az izgalomtól. Fantasztikus!

Timcsi   2019. 01. 20.

A történetet keresztül próbáénak nagyon erősen az érzéseinkre hatni, amit remekül sikerült a készítőknek.

Greeta   2017. 12. 14.

Egy végtelenül megrázó és hitles történet felkavaró jelenetekkel remek alakításokkal. Előtérbe kerül az anyai szeretet és később, hogy a történteket miként tudják feldolgozni az áldozatok.

szucszoli   2016. 11. 28.
Ocsmány, szirupos

Iszonyú dühös vagyok. Én nem is emlékszem mikor voltam ilyen dühös utoljára, hogy ilyen írdatlanul magas értékelés mellett azt kell néznem, ahogy megy ez tömény, szirupos cuki-mukizás az aranypofi mézes-mázos hangú kislánnyal, aki a nagy boci szemeivel rácsodálkozik az élet szépségeire és a film elvárja, hogy én ezen csöppenjek el?! Hát nem! Ez rendkívül irritáló és ízléstelen dolog! Én nagyon örülök neki, hogy a csajok imádják az ilyen ezónyálas borzalmakat, de könyörgöm: melyik az az 5 éves gyerek, aki az élet szépségén filozofál? :D Ez ugyanolyan félreérthető dolog, mintha én nem tudnék különbséget tenni, hogy Halálos Iramban filmek seggrázó modell picsái, vagy a Visszajáró pénz-ben szer... több»

Zsceeeka   2016. 04. 16.

Kemény egy film , de méltó magához a könyvhöz is ( amit a film megnézése után olvastam csak) . A színészi unka remek , a főszereplő egyértelműen megérdemelte az Oscart, ahogyan ezt nem is vitatta senki. Aki nem szereti a nyomasztó történeteket, természetesen ne nézze meg, de azért felemelő pillanatok is vannak benne.