Matilda, a kiskorú boszorkány

Matilda

2024.04.19 Tomipapi

Ez nagyon aranyos filmecske. Bár sajnáltam az igazgató nőt, hogy úgy elbántak vele, de ezen igyekszem túltenni magam, mert tudom, hogy azoknak van szükségük a legtöbb szeretetre, akiknek a külseje nem vonzó!..

Danny DeVito egyik elfuserált mozija. Vontatott és unalmas, klisékkel megtűzdelt habkönnyű semmi. Olyan semmilyen, de abban tökéletes.

2020.10.03 Crystaldeer

Szerethető, aranyos 90-es évekbeli vígjáték

Aki szereti az akkori korszakbeli vígjátékokat, az ezt is szeretni fogja, tipikus családi vígjáték a 90-es évekből. Én is sorbaállok azok közé, akiknek gyerekkori kedvence ez a film. Nemcsak szerethető karakterek vannak benne, hanem tanulságos is a film. Csak ajánlani tudom! :)

2019.07.26 Ms. Akárki

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje a könyvmoly kis varázslóról, akivel nem foglalkozik senki, ezért autodidakta módon képezi magát. Küzdelme azonban sohasem áll meg, mert szülei nevelőintézetbe küldik, de itt lealább az egyik tanárnő felismeri, hogy milyen különleges kislány ő.

2016.05.27 a-arnold

Nagyon szeretem ezt a filmet, többször láttam már, aranyos kis film az biztos. :)

2023.08.19 Ergit

Csak kedvelni lehet Matildát, a Tanítónénit, a kisházat...

2017.05.17 miklosvaridori

Amolyan középkategóriás vígjáték, egyszerű történettel és szerethető színészekkel és jellemekkel. Nem kell bonyodalomra gondolni, kikapcsol a film és megnevettet.

2019.02.07 Remes982

Gyerekkoromban imádtam, de még most is kellemes másfél órát okozott. Könnyed kis vígjáték, a kis boszorkány nagyon hiteles a szerepében. Szerintem hamarosan újranézem.

2015.05.30 DarkLion

Aranyos kis film, ami sajnos lassan kimegy a divatból, hiszen annyi, meg annyi boszorkányos és varázslós film készült összehasonlíthatatlanul jobb látványvilággal, nyilván sokkal több pénzből. Aki viszont szereti a kilencvenes évek vígjátékainak hangulatát vagy szeretik Danny DeVitot, azok mindenképp nézzék meg ezt a filmet.

2015.05.31 skyman

Aranyos kis családi komédia egy kis bosziról, aki okosabb szüleinél. Mint minden gyermek... A történet egyszerű és nemes. A karakterek természetesen túl vannak idealizálva, de ez bocsánatos bűn. Danny DeVito nem csak remek színész, de jó rendező is. ... Több

2017.01.21 Sziszi

Aranyos vígjáték egy kislányról, akit nem értenek meg a szülei. Néhol szatirikus, nem mellőzi a fekete humort sem, ok, kissé talán bugyuta, de családi kikapcsolódásnak nagyszerű választás.