Matilda, a kiskorú boszorkány

Matilda
skyman
Jon Lovitz
Mara Wilson

Matilda (Mara Wilson) nem hétköznapi kislány, éppen emiatt számos nehézséget kell megélnie. Édesapja (Danny DeVito) egy tipikus használtautó kereskedő, édesanyja (Rhea Perlman) pedig egy egyszerű családanya. Szülei élik az egyszerű kis életüket, miközben észre sem veszik, mennyire különleges… Több

Rendező: Danny DeVito
Forgatókönyvíró: Roald Dahl, Nicholas Kazan, Robin Swicord
Premier (HU): 1997.07.10.

2024.04.19 Tomipapi

Ez nagyon aranyos filmecske. Bár sajnáltam az igazgatónőt, hogy úgy elbántak vele, de ezen igyekszem túltenni magam, mert tudom, hogy azoknak van szükségük a legtöbb szeretetre, akiknek a külseje nem vonzó!...

Danny DeVito egyik elfuserált mozija. Vontatott és unalmas, klisékkel megtűzdelt habkönnyű semmi. Olyan semmilyen, de abban tökéletes.

2020.10.03 Crystaldeer

Szerethető, aranyos 90-es évekbeli vígjáték

Aki szereti az akkori korszakbeli vígjátékokat, az ezt is szeretni fogja, tipikus családi vígjáték a 90-es évekből. Én is sorbaállok azok közé, akiknek gyerekkori kedvence ez a film. Nemcsak szerethető karakterek vannak benne, hanem tanulságos is a film. Csak ajánlani tudom! :)

2019.07.26 Ms. Akárki

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje a könyvmoly kis varázslóról, akivel nem foglalkozik senki, ezért autodidakta módon képezi magát. Küzdelme azonban sohasem áll meg, mert szülei nevelőintézetbe küldik, de itt lealább az egyik tanárnő felismeri, hogy milyen különleges kislány ő.

2016.05.27 a-arnold

Nagyon szeretem ezt a filmet, többször láttam már, aranyos kis film az biztos. :)

A film forgatása alatt életét vesztette Mara Wilson édesanyja, ő azonban befejezte a filmet, és a művet az neki ajánlották.Szerző: mamiéstöti2

2013-ban egy New York-i fesztiválon bemutatták Mara Wilson első színdarabját.Szerző: mamiéstöti2

Mara Wilson abbahagyta a színészkedést és tekintélyes lapok írójaként publikál cikkeket.Szerző: mamiéstöti2

A kisfiú, akit azzal büntetett az igazgatónő, mára kiváló orvossá cseperedett.Szerző: mamiéstöti2