Matilda, a kiskorú boszorkány (1996)

Matilda

Jon Lovitz
Mara Wilson

Sabnock Sanatory   2020. 12. 28.

Danny DeVito egyik elfuserált mozija. Vontatott és unalmas, klisékkel megtűzdelt habkönnyű semmi. Olyan semmilyen, de abban tökéletes.

Crystaldeer   2020. 10. 03.

Szerethető, aranyos 90-es évekbeli vígjáték

Aki szereti az akkori korszakbeli vígjátékokat, az ezt is szeretni fogja, tipikus családi vígjáték a 90-es évekből. Én is sorbaállok azok közé, akiknek gyerekkori kedvence ez a film. Nemcsak szerethető karakterek vannak benne, hanem tanulságos is a film. Csak ajánlani tudom! :)

a-arnold   2016. 05. 27.

Nagyon szeretem ezt a filmet, többször láttam már, aranyos kis film az biztos. :)

Ms. Akárki   2019. 07. 26.

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje a könyvmoly kis varázslóról, akivel nem foglalkozik senki, ezért autodidakta módon képezi magát. Küzdelme azonban sohasem áll meg, mert szülei nevelőintézetbe küldik, de itt lealább az egyik tanárnő felismeri, hogy milyen különleges kislány ő.

miklosvaridori   2017. 05. 17.

Amolyan középkategóriás vígjáték, egyszerű történettel és szerethető színészekkel és jellemekkel. Nem kell bonyodalomra gondolni, kikapcsol a film és megnevettet.

Remes982   2019. 02. 07.

Gyerekkoromban imádtam, de még most is kellemes másfél órát okozott. Könnyed kis vígjáték, a kis boszorkány nagyon hiteles a szerepében. Szerintem hamarosan újranézem.

Sziszi   2017. 01. 21.

Aranyos vígjáték egy kislányról, akit nem értenek meg a szülei. Néhol szatirikus, nem mellőzi a fekete humort sem, ok, kissé talán bugyuta, de családi kikapcsolódásnak nagyszerű választás.

A film forgatása alatt életét vesztette Mara Wilson édesanyja, ő azonban befejezte a filmet, és a művet az neki ajánlották.

2013-ban egy New York-i fesztiválon bemutatták Mara Wilson első színdarabját.

Mara Wilson abbahagyta a színészkedést és tekintélyes lapok írójaként publikál cikkeket.

A kisfiú, akit azzal büntetett az igazgatónő, mára kiváló orvossá cseperedett.

Pam Ferris, aki az igazgatónőt játszotta, a valóságban is rettegésbe tartotta a szereplő gyerekeket, hogy még hitelesebb legyen, ahogy félnek tőle.