Hókusz pókusz (1993)

Hocus Pocus

JRD   2022. 05. 12.

Halloweeni cukiság. Kicsit táncos, kicsit félelmetes, kicsit humoros, kicsit dalolós. Jó kikapcs egy rémséges estére. Van egy-két pillanat, ami erős egy ilyen filmhez. Szerintem többször is meg lehet nézni. Kinek mi jön be. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

rbernadett   2015. 04. 18.

Inkább gyerekfilm, annak viszont nagyon szórakoztató. Gyerekkorom egyik kedvence, Sarah Jessica Parkerrel testhezálló szerepben.

wooderman   2016. 06. 20.

Kisebb-nagyobb gyerekeknek tökéletes, első ilyesztgetős filmnek, pl. halloween estéjére. Aranyos ,egyáltalán nem ijesztő film. Egyszerű, de aranyos.

niky86   2016. 10. 10.

Inkább a fiatalabb korosztálynak szól ez a film, illetve azoknak, akik szeretnének egy kicsit nosztalgikus hangulatba kerülni és felidézni az 1990-es évek hangulatát. Nekem tetszett.

dailyfilmsan   2018. 06. 29.

Kedves kis halloween-i film gyerekeknek. Kicsit zenés és kicsit mesés de jól felépített. A szülők egy idő után kiakadhatnak tőle de én jótszórakoztam rajta. Persze tele van klisével és ez bosszantó lehet mert nem túl eredeti így a film de egyszer megnézhetős.

a-arnold   2016. 10. 24.

Minden Helloween-kor (illetve előtte, mert nem bírom kivárni :) ) megnézem! Nagyszerű film, Helloween-re :)

Nem volt kimagaslóan nagy a bevétele a filmnek, sőt a kritikusok nem zengtek róla ódákat, de a minden évben a „13 Nights of Halloween” vetítések miatt a halloweeni filmek egyik klasszikusává válhatott.

(JRD )

A filmet több külső helyszínen forgatták. Többek között a kaliforniai Park Plaza Hotelben, Forest River Parkban, Marleheadben, Salem városában is.

(JRD )

A Disney Channel részére készített forgatókönyvre végül a Disney Studios figyelt fel.

(JRD )

Leonardo DiCaprio-nak felajánlották Max Dennison szerepét, de elutasította.

Filmbeli szerepe szerint Sarah Jessica Parker egy boszorkányt alakít, akit az 1600-as évek végén végeznek ki Salemben. Miközben a Mit gondolsz, ki vagy? című sorozat kedvéért családfakutatást végzett, Parkert sokkolta a felismerés, hogy a 10. ági dédanyja Esther Elwellt letartoztatták boszorkányságért az 1600-as években, többek között, mert fulladást idézett elő egy szomszédjánál. Esther ügye végül nem került bíróság elé. Parker később azt nyilatkozta: "Ez mindent megváltoztatott azzal kapcsolatban, amit magamról hittem."