Hókusz pókusz

Hocus Pocus

Nem volt kimagaslóan nagy a bevétele a filmnek, sőt a kritikusok nem zengtek róla ódákat, de a minden évben a „13 Nights of Halloween” vetítések miatt a halloweeni filmek egyik klasszikusává válhatott.Szerző: JRD

A filmet több külső helyszínen forgatták. Többek között a kaliforniai Park Plaza Hotelben, Forest River Parkban, Marleheadben, Salem városában is.Szerző: JRD

A Disney Channel részére készített forgatókönyvre végül a Disney Studios figyelt fel.Szerző: JRD

Leonardo DiCaprio-nak felajánlották Max Dennison szerepét, de elutasította.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Filmbeli szerepe szerint Sarah Jessica Parker egy boszorkányt alakít, akit az 1600-as évek végén végeznek ki Salemben. Miközben a Mit gondolsz, ki vagy? című sorozat kedvéért családfakutatást végzett, Parkert sokkolta a felismerés, hogy a 10. ági dédanyja Esther Elwellt letartoztatták boszorkányságért az 1600-as években, többek között, mert fulladást idézett elő egy szomszédjánál. Esther ügye végül nem került bíróság elé. Parker később azt nyilatkozta: "Ez mindent megváltoztatott azzal kapcsolatban, amit magamról hittem."Szerző: rbernadett