Dr. Dolittle

Dr. Dolittle

Doctor Dolittle

Eddie Murphy
Eddie Murphy

A híres csodadoktor beszél az állatok nyelvén. Barátai csodálják, de van jó néhány ellensége is, akik féltékenyen figyelik a hóbortos doktor tevékenységét. A doktor emiatt veszélyes kalandokba… Több

Rendező: Betty Thomas
Forgatókönyvíró: Hugh Lofting, Nat Mauldin, Larry Levin
Premier (HU): 1998.11.12. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2020.12.26 Yosihiro

Dr . D 1.

Hűha, micsoda mese. Igazából Eddie M. miatt néztem meg ezt a filmet. Szerintem nem játszotta túl a szerepét, mint némelyik filmekben. Itt még azt a dokit adta, akit én elvártam. A film mondanivalója is inkább gyermekeknek szól, de felnőtt tartalmat is találhatunk benne. A történet vezetése jó, és szinte a végéig egy szinten mozog. Igazi meglepetés ugyan nincs a filmben, de az állatok megszólaltatása és gondolatai azt hiszem, jól sikerültek. Ez gyermeki szemmel nézve "varázslatos". Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés is jól sikerült. A szereplők tudtak a filmez olyan értékeket adni, amitől jobb lett a film. A hangi és képi effektek jók lettek. Így azt hiszem, ez a film megérdemli a négy csillagot. Én jól szórakoztam, és a gyermekeket valósággal elvarázsolták a beszélő állatok. :) A történetben olyan érzelmeket kapunk, mint a szeretet és az állatok gondoskodása. Sok olyan mókás jelenet van benne, amit azt hiszem, ha ezt gondolják az állatok, akkor elég érdekes világban élünk. Azért igen, egy folytatást megér ez a történet, és én személy szerint megnézem. Igazából szerintem ez egy kimondottan családi film gyermekeknek, ahol még a szülök is jobban odafigyelnek a filmre, mint a kis lurkók. Kellemes kikapcsolódás, bármikor is nézze az ember, a napi gondokról elvonja a figyelmet, és szinte feltölti az embert. Lehet ugyan rossz kritikát vagy véleményt írni róla, de szerintem ez a vígjáték, főleg a gyermekek kategóriájában, igenis jól sikerült. Üdv, Yosi

2017.10.30 indingo

Valahogy itt még Eddie Murphy is elviselhető volt. Maga a története eléggé gyerekes, persze ők a fő célpont. Egyszerű, kedves, néhol humoros történet.

2020.01.29 HE7EDIK

Eddie Murphy jól hozta a karaktert, az állatok pedig haláliak, főleg a kritikus tengeri malac. A tigris kedvenc állatomként pedig csak hab volt a tortára.

2019.07.23 Ms. Akárki

Gyerekkorom egyik legkedvesebb filmje Eddie Murphyvel. Aranyos, ahogy visszajön a gyerekkori képessége, és megérti az állatokat. Poénforrásnak bőven megteszi. Kedves humorú és megható történet. Jókat nevetek rajta még ma is.

Értem én, hogy nem értem. Miről is szól? Ja értem, a semmiről. Miért is kellett ez a mozi? Passz. Eddie barátunk megszorult volna? Lehet. Mindenesetre agyzsibbasztóan gagyi.

A film forgatása megkövetelte a sok állat jelenlétét. Az állatokat hetekkel korábban kezdték el felkészíteni a filmezésre, kiképzőik összesen 45-en voltak.Szerző: Yosihiro

Eddie Murphy rettegett az élő állatoktól, és ragaszkodott hozzá, hogy minél több állat digitálisan kerüljön a jelenetekbe. Szerző: Yosihiro

1998-ban a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A produkciós költségek kicsivel több mint 71M $-t tettek ki. Ennek az összegnek a dupláját (144M $) kereste meg a film csak az USA-ban.Szerző: dulkap