Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni

Me and Earl and the Dying Girl

A könyvben Rachel szobájában Daniel Craig beszélt, a filmben Hugh Jackman.Szerző: diumiu

Rachel szobájában van egy fotó Hugh Jackman "Farkas" karakteréről. Amikor a fotó megszólal a hangját valójában Hugh Jackman szólaltatta meg.Szerző: diumiu

Olivia Cooke valóban leborotválta a haját Rachel szerepe kedvéért.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film rendezőjének, Alfonso Gomez-Rejon-nak a mestere maga Scorsese volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kártyajáték neve amit a filmben játszanak Dominion.Szerző: puffancshercegnő

Racher szerepére szóba került Emma Roberts neve is.Szerző: puffancshercegnő

A pittsburgi Schenley High School a szerző és forgatókönyvíró Jesse Andrews alma mátere.Szerző: puffancshercegnő

A főszereplőt Thomas Mann-nak hívják. Thomas Mann a neve egy híres német írónak is, aki a Halál Velencében című könyvet is írta, ami alapján film készült. Ezt a filmet is újraforgatta Greg és barátja.Szerző: puffancshercegnő

Greg apjának a macskáját Cat Stevens-nek hívják, ami egy brit zenész művészneve.Szerző: puffancshercegnő

Ez RJ Cyler első filmje.Szerző: puffancshercegnő

Ez Olivia Cooke első filmje, aminek nincs köze sci-fi-hez vagy horrorhoz.Szerző: puffancshercegnő

A Rachel szobájában forgatott jelenet, amikor Greggel a bálról és a rákról beszélgetnek, 5 perc 5 másodpercig tartott, és mindössze egy kameramozdulat van benne, az is az utolsó két másodpercben.Szerző: puffancshercegnő

Rachel falán van egy kép Wolverine-ről, akinek hangját Hugh Jackman adja a filmben.Szerző: puffancshercegnő