Meg 2. - Az árok

Meg 2: The Trench

A film 316 259 435 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 147 164 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film felvételeit 2022 januárjában kezdték meg, és 2022 májusára be is fejezték.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Ben Wheatley egy 2023. júliusi interjúban beszélt arról, hogy egyenlőre tárgyalás alatt állnak a gyártó stúdióval a lehetséges harmadik Meg-film elkészítéséről, amit Steve Alten, a Meg-könyvek írója meg is erősített.Szerző: Kóborló

A film világpremierje a sanghaji nemzetközi filmfesztiválon volt, 2023. június 9-én.Szerző: Kóborló

A film nyitányában látható őskori jeleneteket eredetileg az első filmhez készítették, de onnan végül kivágták.Szerző: Kóborló

Jason Statham nem alkalmazott kaszkadőrt a film forgatása során, minden jelenetet saját maga hajtott végre.Szerző: Kóborló

Ben Wheatley rendező 2021 áprilisában a DenOfGeek szórakoztatóipari oldalnak nyilatkozva utalt arra, hogy a filmben Jason Statham nem egy, hanem több óriási, őskori cápával is szembeszállhat majd.Szerző: csd

2021 áprilisában Jason Statham megerősítette, hogy a dolgok végre a helyükre kerülnek a folytatással kapcsolatban. Elmondta, hogy a forgatókönyv készen van, és a forgatásnak a következő januárban kell elkezdődnie.Szerző: csd

Miután elolvasta a forgatókönyvet, Steve Alten, a Meg-regények szerzője azt mondta, hogy a film "sötét tónusú" és "potenciálisan korhatáros".Szerző: csd

2020 novemberében jelentették be, hogy Jason Statham visszatér a produkcióba, illetve részt vesz majd a teljes kreatív folyamatban.Szerző: csd

A folytatás cselekménye négy évvel az első film eseményei után játszódik.Szerző: csd