Végtelen útvesztő 2. - Bajnokok csatája (2021)

Escape Room: Tournament of Champions

Holland Roden

Gábor390920   2022. 04. 28.

Az alternatív változatot ajánlom

Még tavaly láttam a folytatást moziban. Átlagos folytatás volt: a csapdák durvábbak, a tét nagyobb, egy csavarral a film vége felé, majd a film vége olyan lezárást kapott, amitől mindig kiakadok. Viszont tegnap megnéztem még egyszer az HBO Maxon, és amikor elindult a film, akkor el kellett gondolkodnom, hogy ez melyik film volt. A nyitójelenet nem volt benne a mozis változatban. Sőt, ez az alternatív változat más értelmet ad a filmnek, ami csak javított rajta. A szabadulószobák készítőit is láthatjuk, és megtudjuk, hogy miért készülnek ezek a szobák. Izgalmas, pörgős és fordulatos lett ez a változat is, ehhez jobban lehetne folytatást készíteni.

Sabnock Sanatory   2021. 11. 24.

Tisztességes fantasyakció, de nem mindenkinek

Aki látta az első részt, az sejtette nagy vonalakban, miről is van szó... Én a MAFAB szerkesztősége jóvoltából a nyeremény mozijeggyel néztem meg, és nem csalódtam. Ezt már itthon, és így hiába a jó minőségű itthoni cucc, azért a filmes látványvilág ... teljes kritika»

Klauka89   2021. 10. 17.

Nekem ez a rész nem volt olyan meggyőző, mint az első rész. Rögtön megnéztem mindkét részt egymás után. Megjöttek a válaszok, de valahogy az előző nagyobbat ütött. Négyes, köszönöm.

Caravaggio1978   2021. 10. 04.

Teljesen jó muri volt

Egyetlenegy dolog miatt nem adtam öt csillagot a filmre: a történések annyira gyorsan pörögnek, hogy az már zavaró, egy-egy fejtörő megoldása szerintem nem kellene, hogy 10 másodperc legyen. Jó, nem mindenhol volt ez így, de a film olyan gyorsan pörög, hogy néha nem lehet ésszel követni, mire agyban ott vagyunk, a sztori már máshol folytatódik. Borzalmas jó effektekkel találkoztam, nagyok látványos volt, és a hanghatások szétrobbantották a szobát. Erre való ez a film, nagyon tetszett.

jfruzsi97   2021. 10. 15.

Nyújtott ugyanolyan élményt mint az első rész, talán még jobb is volt. Elég nagy csattanóval a végén. Nekem tetszett. Jöhet a következő rész.

dandelion1983   2021. 11. 17.

Sajnos nem sikerült túl jól. Annyira gyorsan pörögnek az események, hogy követni is éppen elég, így a film nem tud igazi kikapcsolódást nyújtani. Túl sokat akartak az alkotók ezzel a második résszel, és pont elveszett belőle a lényeg. Az első nagyon ... több»

Artúr   2021. 09. 27.

Nem ajánlom

Szerintem végtelen gyenge film közepes sztorival, erőltetett fejtörőkkel, nem túl meglepő félfordulatokkal. Csak akkor ajánlanám, ha már nagyon nem találtok semmit, és a trailert ebben az esetben sem érdemes megnézni előtte, mert jó néhány "izgalmat" előrevetít. A karakterek kidolgozatlanok, a háttérsztori összecsapott. Mondhatjuk, hogy mindent bele akartak gyömöszölni egy filmidőbe, mindazonáltal akármi is volt a szándék, túl sok érzést nem sikerült belőlem kiváltani.

A film összbevétele 49 288 958 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 65 689 262 forintot termelt. A hazai mozik összesen 41 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A mozis változat mellett készült egy alternatív változat is, amelyben még jobban megismerhetjük a szabadulószobák mögött állókat. Ez a változat teljesen más értelmet ad a történetnek.

(Gábor390920 )

A főbb szereplők közül Taylor Russell és Logan Miller is visszatér a Végtelen útvesztő 2-ben.

A Végtelen útvesztő 150 millió dollárt kaszált, miközben a költségvetése mindössze 9 millió volt. A Columbia Pictures a siker láttán nem sokkal a film premierje után bejelentette a folytatást.

Az első rész stábjából a rendező mellett a forgatókönyvíró, Bragi F. Schut és a producer, Neal H. Moritz is visszatért a folytatásra.

A Végtelen útvesztő második részére visszatért a rendezői székbe Adam Robitel.

Kifejezetten okosan építkeztek és ha nem pörgették volna annyira a cselekményt, hanem hagynak egy kis időt a nézőknek, hogy kellően belevonódjanak a látottakba és agyaljanak a szobákon, akkor szerintem jobb lett volna ez a rész, mint az első. Ennek ellenére így is nagyon szórakoztató volt, Isabelle Fuhrman miatt külön nagy pacsi a készítőknek. több»

A Végtelen útvesztő folytatása egyedül a tempójában képes felülmúlni az eléggé felejthető első részt: olyan iramban száguldunk, hogy magán a rohanáson felül semmire sem jut idő. Érződik a franchise-építési szándék, viszont egy franchise-hoz ennél azért többre lenne szükség. több»