Végtelen útvesztő 2. - Bajnokok csatája

Végtelen útvesztő 2. - Bajnokok csatája

Escape Room: Tournament of Champions

Holland Roden

Csupán ketten, Zoey és Ben élték túl azt a halálos kalandot, amely korábban kezdetét vette. Egy végtelen útvesztőről van szó, menekülőszobák végeláthatatlan soráról, amelyekben nem pontokat, hanem az életét vesztheti el az ember. Hőseink megfogadták, hogy leleplezik a kegyetlen Játékmestert… Több

Rendező: Adam Robitel
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2021.08.12. | Telekom TVGO (2021.12.10.) | HBO Max (2022.04.15.) | Netflix (2023.10.10.)
Forgalmazó: InterCom

2023.10.11 Filmworlds blog

Legalább olyan jó, mint az első rész

Az első Végtelen útvesztő film is jó volt 2019-ben, de a folytatás még kicsit túl is szárnyalta a nyitányt. Adam Robitel képes volt saját korábbi teljesítményét tovább fokozni, és a 25 éves, gyönyörű Taylor Russell is még jobb lett. Az első részt túlélő páros – vagyis Zoey és Ben – elhatározzák, hogy nyomozásba kezdenek, hogy kiderítsék, kik állnak a halálos játék mögött, és leállítsák őket. Csakhogy vállalásuk kudarcba fullad, mert újabb játékba kerülnek, ezúttal a bajnokok csatájába, másik 7 „játék-túlélővel” együtt. Megint kapunk nagyon jó karaktereket és rengeteg izgalmat. A csapdák jól kitaláltak, a trükkök valódiaknak tűnnek, folyamatosan biztosított az izgulnivaló. A film utolsó negyedére megint csak a legjobbak maradnak, köztük persze ezúttal is ott lesz Zoey. A végtelen útvesztő, bajnokok csatája egy kimondottan jó film, de csak azok számára, akik szeretik a szabadulós, túlélős filmeket és a horrort idéző thrillereket néhol véres csomagolásban. Nekem tetszett, értékelésem erős 4 csillag (75%). Többször nézős.

2021.10.04 Caravaggio1978

Teljesen jó muri volt

Egyetlenegy dolog miatt nem adtam öt csillagot a filmre: a történések annyira gyorsan pörögnek, hogy az már zavaró, egy-egy fejtörő megoldása szerintem nem kellene, hogy 10 másodperc legyen. Jó, nem mindenhol volt ez így, de a film olyan gyorsan pörög, hogy néha nem lehet ésszel követni, mire agyban ott vagyunk, a sztori már máshol folytatódik. Borzalmas jó effektekkel találkoztam, nagyok látványos volt, és a hanghatások szétrobbantották a szobát. Erre való ez a film, nagyon tetszett.

2021.11.17 dandelion1983

Sajnos nem sikerült túl jól. Annyira gyorsan pörögnek az események, hogy követni is éppen elég, így a film nem tud igazi kikapcsolódást nyújtani. Túl sokat akartak az alkotók ezzel a második résszel, és pont elveszett belőle a lényeg. Az első nagyon ... Több

Tisztességes fantasyakció, de nem mindenkinek

Aki látta az első részt, az sejtette nagy vonalakban, miről is van szó... Én a MAFAB szerkesztősége jóvoltából a nyeremény mozijeggyel néztem meg, és nem csalódtam. Ezt már itthon, és így hiába a jó minőségű itthoni cucc, azért a filmes látványvilág ... Teljes kritika

2021.10.17 Klauka89

Nekem ez a rész nem volt olyan meggyőző, mint az első rész. Rögtön megnéztem mindkét részt egymás után. Megjöttek a válaszok, de valahogy az előző nagyobbat ütött. Négyes, köszönöm.

A film összbevétele 49 288 958 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 65 689 262 forintot termelt. A hazai mozik összesen 41 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A mozis változat mellett készült egy alternatív változat is, amelyben még jobban megismerhetjük a szabadulószobák mögött állókat. Ez a változat teljesen más értelmet ad a történetnek. Szerző: Gábor390920

A főbb szereplők közül Taylor Russell és Logan Miller is visszatér a Végtelen útvesztő 2-ben.Szerző: hp

A Végtelen útvesztő 150 millió dollárt kaszált, miközben a költségvetése mindössze 9 millió volt. A Columbia Pictures a siker láttán nem sokkal a film premierje után bejelentette a folytatást.Szerző: hp

Az első rész stábjából a rendező mellett a forgatókönyvíró, Bragi F. Schut és a producer, Neal H. Moritz is visszatért a folytatásra.Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2021. 11. 18.)
Kifejezetten okosan építkeztek és ha nem pörgették volna annyira a cselekményt, hanem hagynak egy kis időt a nézőknek, hogy kellően belevonódjanak a látottakba és agyaljanak a szobákon, akkor szerintem jobb lett volna ez a rész, mint az első. Ennek ellenére így is nagyon szórakoztató volt, Isabelle Fuhrman miatt külön nagy pacsi a készítőknek.... Több

(2021. 08. 13.)
A Végtelen útvesztő folytatása egyedül a tempójában képes felülmúlni az eléggé felejthető első részt: olyan iramban száguldunk, hogy magán a rohanáson felül semmire sem jut idő. Érződik a franchise-építési szándék, viszont egy franchise-hoz ennél azért többre lenne szükség. Több