ArpiHajdu és Réci   2019. 07. 29.
Szabadulj meg a félelmeidtől!

A Végtelen útvesztőben két, napjainkban igen népszerű trend keverékét köszönthetjük: az egyik a horrorfilmek egyre nagyobb népszerűsége, a másik pedig a szabadulószobák gombamód terjeszkedése a világ különböző városaiban. És gondoljunk csak bele: mi lehetne nagyobb horror annál, mint az, hogy egy szabadulószobában bennrekedünk, mi több, az életünkkel fizetünk azért, ha rosszul kombinálunk az egyes feladványoknál! Ennek a fele sem tréfa! Így tulajdonképpen már meg is van az alap ahhoz, hogy egy izgalmas, körömrágós, valamint kreatív és brutális csapdákkal teletűzdelt sztori kerekedjen ki, amely ugyan narratívájában nem tartalmat sok újdonságot a többi hasonszőrű társához képest, de a maga ker... több»

indingo   2019. 01. 14.

Lendületes a története, sok minden történt benne, valahol kicsit erőltetett. Picit elhozza az éhezők viadala érzést.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Atlagos szabaduloszobas horror. Az eleje jol indul, ott meg van feszultseg es erdeklodik is az ember, de aztan kesobb ezt a keszitok nem tudjak fenntartani es konkretan unalomba fullad az egesz. En pl nem is emlekszem mar ra, h mi volt a vege... Tehetseges feltorekvo szineszgardaja van, megsem tudunk meg semmit a karakterekrol, kb biodiszlet marad mindegyik es igy nem igazan okoz probelmat egyikuk elvesztese sem. Kar erte.

MMcFly2015   2019. 01. 04.

Az első felénél még élveztem is a filmet, kellően rejtélyes és klausztrofób élmény volt. Valahogy az idő előre haladtával nem tudtak több feszültséget kihozni, mint az elején és - noha csak másfél órás filmről beszélünk - elkezdett untatni. Rengeteg rejtélyt sikerült belepakolni a készítőknek a filmbe, csak az izgalom múlt el körülöttük. A karakterek megismerésére minimális időt szántak, így nem tudtam értük izgulni egy percig sem. Magam sem hiszem el, hogy ezt mondom, mert nem az erőszak miatt működik nálam egy horror/thriller, de talán, ha a főszereplők halálát mutatják is, és nem csak felszínesen láthatjuk, akkor lehet egy fokkal jobban képes vagyok borzongani az útvesztő csapdáitól. Így viszont ez elég vérszegény. A vége pedig nem mondom, hogy kiszámítható, de ha CSAK a B kategóriás filmeket venném alapul, amik ezzel a csavarral rukkoltak elő, több mint 10 filmcímet kapásból ide tudnék biggyeszteni. Fiatalabb korosztálynak ajánlott, pörgős ,,thriller", ami mondjuk rá: egynek elmegy... A végén felvázolnak egy folytatás lehetőségét. Azt nem akarom elhinni, hogy a Végtelen útvesztő lesz annyira sikeres, hogy többrészes franchise-t kreáljanak belőle.

Szilonka   2019. 08. 06.

Nekem tetszett a film felépítése, érdekesen kavarták a szálakat. Jók a karakterek benne, mindenki megtalálhatja a kedvencét.

A Végtelen útvesztő-t azoknak a mozifanoknak ajánlom, akik szeretik az olyan izgalmas thrillereket, amiben van némi light-horror elem, csattanók és humoros beszólások, amik miatt végig szórakoztat és leköti a figyelmüket. Nem kell tőle extra sokat és újat várni, viszont az utóbbi idők hasonló filmjei közül kiemelkedik, pont a felsorolt pozitívumok miatt. több»

Sajnos annyira egyszer nézős, hogy a színészek nagy részét nem fogom felismerni más produkciókban sem, ha pedig igen, akkor nagyon tudatos folyamat lesz leépíteni az ingert, hogy hagyjam a francba az egész sorozatot/filmet emiatt az egyszeri rémség miatt. Összességében egyszer nézhető film a Végtelen útvesztő, de nem érdemes rá pénzt költeni. Hívasd meg magad, akkor nem fogsz nagyon bánkódni. több»

Ha valaki szeretné tudni, mi történik akkor, ha ötvözzük a Fűrészt, a Kockát és a Motelt, az ne habozzon, és feltétlenül tegyen egy kísérletet a Végtelen útvesztővel. több»

A film összbevétele 155 712 077 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 143 813 425 forintot termelt.

A Végtelen útvesztő Adam Robitel második egészestés filmje az Insidious: Az utolsó kulcs után.

A Végtelen útvesztő premierje eredetileg 2018. november 30-án lett volna, de a bemutatót előbb 2019. február 1-re halasztották, majd január 4-re hozták előre.

A film eredetileg The Maze (Útvesztő) címmel került volna a mozikba, de a stúdió 2018. májusában Escape Room-ra keresztelte át a produkciót.