Vélemények: Végtelen útvesztő (2019)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

MMcFly2015   2019. 01. 04.

Az első felénél még élveztem is a filmet, kellően rejtélyes és klausztrofób élmény volt. Valahogy az idő előre haladtával nem tudtak több feszültséget kihozni, mint az elején és - noha csak másfél órás filmről beszélünk - elkezdett untatni. Rengeteg rejtélyt sikerült belepakolni a készítőknek a filmbe, csak az izgalom múlt el körülöttük. A karakterek megismerésére minimális időt szántak, így nem tudtam értük izgulni egy percig sem. Magam sem hiszem el, hogy ezt mondom, mert nem az erőszak miatt működik nálam egy horror/thriller, de talán, ha a főszereplők halálát mutatják is, és nem csak felszínesen láthatjuk, akkor lehet egy fokkal jobban képes vagyok borzongani az útvesztő csapdáitól. Így viszont ez elég vérszegény. A vége pedig nem mondom, hogy kiszámítható, de ha CSAK a B kategóriás filmeket venném alapul, amik ezzel a csavarral rukkoltak elő, több mint 10 filmcímet kapásból ide tudnék biggyeszteni. Fiatalabb korosztálynak ajánlott, pörgős ,,thriller", ami mondjuk rá: egynek elmegy... A végén felvázolnak egy folytatás lehetőségét. Azt nem akarom elhinni, hogy a Végtelen útvesztő lesz annyira sikeres, hogy többrészes franchise-t kreáljanak belőle.

Bizsu82   2019. 01. 16.

Nem rossz film, de újdonságot nem adott. Sablonos, sok hasonló filmet láttam már. Egyszeri nézésre elmegy de ne várjatok sokat tőle. Kissé kiszámítható.

indingo   2019. 01. 14.

Lendületes a története, sok minden történt benne, valahol kicsit erőltetett. Picit elhozza az éhezők viadala érzést.

BoBamburg   2019. 02. 08.

Nem egy formabontó alkotás, de pörgős, izgalmas és szórakoztató. Erre a filmre használtam fel az itt nyert mozijegyem (amiért utólag is nagy köszi ;) ) és nem bántam meg, igazából jobb is lett mint amire számítottam. Persze óriási elvárásokkal nem szabad neki ülni, mert azokat azért nem fogja teljesíteni, és a vége is kissé sokadjára lerágott csont, de ha valaki egy feszes, de laza thrillerre vágyik, akkor tökéletes választás. Sőt, a most oly népszerű szabadulószobás horrorok közül messze a legjobb.

Timcsi   2019. 01. 20.

Annak örülök, hogy nagyjából mindenre kaptunk választ és a befejezése is korrekt lett. A története élvezhető és látványos.

kevelin   2019. 02. 02.

nekem nagyon tetszett a film. 2 éve volt egy hasonló szabaduloszobas film de ez annál. Sokkal sokkal. izgalmasabb és elvezhetobb volt. Nagyon tetszették a megvalositasok a szobák a sztori.

Csillagpor   2019. 01. 06.
Szokásos történet egész jó kis csavarral

Klasszikus kis elgondolkodtatóbb ijesztgetős film. A végső csavar miatt volt érdemes számomra megnézni. Kicsit olyan volt ezt nézni, mintha a Kockát és a fűrészt összevegyítették volna egy kis ma divatos Szabadulószoba témával. Pont a főszereplő csajszi nem volt túl jó, de a mellékszereplők mind kiválóak voltak.

Minka   2019. 01. 28.
Ne menj szabadulószobába, nézz inkább filmet

Nekem pont azt nyújtotta, amit vártam tőle.Nem volt se több se kevesebb. Egy szórakoztató film, ami kikapcsol 99 percre... A szereplők nyilván nem fognak örökre bevésődni az agyamba, de ilyen jellegű filmekhez képest szerintem elég elviselhető embereket sikerült összeválogatni. A történet pörgős, a sztori ki van találva, nem kell agyalni, de van benne egy kis csavar is, de csak lightosan. Egyszeri megnézésre mindenképpen ajánlható.

Hajrakte   2019. 01. 03.

Adam Robitel túl magasan javuló tendenciát nem mutat filmjei terén, harmadik alkotásától sem dobtam hátast. Egy kis lopás a Kockától,a Fermat's Roomtól innen-onnan, nem sok egyediesség, viszont egynek elmegy a film, így is mérföldeket ver a 2017-es Szabadulószobára. A végére viszont nagyon nem maradt ötlet, kíváncsi vagyok lesz e folytatása, elképzelhető, ha nem lesz nagy bukta.

Jony Crash   2019. 01. 04.

Úgy érzem, hogy egy új franchise indítása lebegett az alkotók szemei előtt, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Végtelen útvesztő fogja hozni azokat a számokat, amiket várnak. Bár alacsony költségvetésből forgatták, simán lehet, hogy néhány tízmillió után bejelentik a folytatást, de nekem az az érzésem, hogy ebben a koncepcióban sokkal több volt. A maga módján élvezhető tud lenni, de az átlagból semmivel sem emelkedik ki. Ez nálam három csillagot ér.

Dada   2019. 01. 03.

Azt szögezzük le gyorsan, hogy az Insidious – Az utolsó kulcs után Adam Robitel azért egy sokkal épkézlábabb (létezik ilyen szó egyáltalán?:)) filmet rakott össze, bár a bugyuta ötletekkel tűzdelt forgatókönyv itt sem segítette, az biztos. Elég vegyesek az érzéseim, mert a koncepció nekem bejött, de hát ja, ez még kevés egy jó filmhez. Nem bűnrossz film, de messze van attól, hogy ajánlani tudjam. Maradjunk annyiban, hogy egyszeri alkalomra megfelelő, de ha nem sóvárogatok iránta igazán, talán jobban jártok, ha megvárjátok a DVD-s megjelenést.