A nemzet aranya (2004)

National Treasure

indingo   2017. 12. 27.

Látványos és izgalmas kincskeresős film, megfűszerezve egy is romantikával. A története végig pörög, tetszettek a feladványok. Cage is jó volt benne.

Deku   2017. 07. 25.

Nicolas Cage-et általában kedvelem, itt viszont nem volt kedvenc túlzottan. Ismerős ajánlotta de itt az első benyomás volt a döntő miszerint nem szimpatizáltam magával a filmmel. Ennyire unalmas és tartalmatlan történetet régen láttam.

LionelMessi10   2018. 07. 08.

Szerintem ez egy nagyon jóra sikerült kaland-akciófilm. Szép kerek történettel, jó színészi játékkal, izgalmakban bővelkedő alkotásként tudnám jellemezni. Aki egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, remek választás lesz annak ez a film.

Filmelemző   2018. 05. 13.

Az inkább könnyedebb filmek rendezésével hírnevet szerzett Jon Turteltaub (Jég veled, Aludj csak én álmodom) 2004-ben megalkotta az egyik legjobb kalandfilmet, amit valaha láttam. A nemzet aranyában van rejtély, számtalan váratlan fordulat, izgalom, történelem, rengeteg érdekesség és még nagyon sok jó akciójelenet is. Nicolas Cage könnyeden sportos eleganciával tolja végig a filmet, Diane Kruger pedig szexisebb, mint valaha. Sean Bean ideális főgonosz, Justin Bartha pedig jól hozza a laza társ figuráját. Történelemtanárként tetszett a rengeteg visszatekintés, misztikum és utalás a régi időkre. 2004 óta vagy tucatszor láttam, megunhatatlan számomra. Értékelésem: 9 / 10 pont.

Greeta   2017. 12. 30.

Aki szereti a történelem rejtélyeit, annak tetszeni fog a film. A közepe egy kicsit leült, de utána felpörögtek az események. A szerelmi szál is ízléses volt.

Jon Voight
Harvey Keitel
Sean Bean
Jon Voight
Sean Bean
Harvey Keitel
Nicolas Cage

A film 100 millió dollárból készült és 347,5 millió dollár bevételt termelt.

(LionelMessi10)

Abigail Chase karaktere a németországi Saxonyból származik, akárcsak az őt alakító Diane Kruger.

(SódóGA)

A cselekmény nagy része Washington D.C.-ben, Philadelphiában és New York Cityben játszódik. Az Egyesült Államoknak megalakulása óta összes kilenc fővárosa volt, köztük ez a három is.

(SódóGA)