A nemzet aranya (2004)

National Treasure

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

HercegPeter   2019. 06. 29.

Amikor Nicolas Cage még nem gagyikban játszott

Talán a legjobb kincskeresős film az Indiana Jones után. Persze van pár dolog benne, aminél a fejünket foghatjuk hogy "ne már!", de melyik filmnél nincs? Ilyen mikor az elején pont a Charlotte feliratot találják meg. De ezek hozzátartoznak a legtöbb filmhez. De a logikai buktatóktól és a bakiktól eltekintve az egyik legjobb a kategóriájában. Nicolas Cage itt még fénykorában volt, nem kezdődött el a "zs" kategóriás korszaka. Én ezt a filmet jó pár évvel ezelőtt láttam és egy kicsit gagyibb, mint emlékeztem. De így is a legjobbak közé tartozik a műfajában.

indingo   2017. 12. 27.

Látványos és izgalmas kincskeresős film, megfűszerezve egy is romantikával. A története végig pörög, tetszettek a feladványok. Cage is jó volt benne.

Deku   2017. 07. 25.

Nicolas Cage-et általában kedvelem, itt viszont nem volt kedvenc túlzottan. Ismerős ajánlotta de itt az első benyomás volt a döntő miszerint nem szimpatizáltam magával a filmmel. Ennyire unalmas és tartalmatlan történetet régen láttam.

LionelMessi10   2018. 07. 08.

Szerintem ez egy nagyon jóra sikerült kaland-akciófilm. Szép kerek történettel, jó színészi játékkal, izgalmakban bővelkedő alkotásként tudnám jellemezni. Aki egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, remek választás lesz annak ez a film.

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Pörgős történelmi elemekkel, érdekességekkel tűzdelt tipikus kincskeresős akciófilm. Nicolas Cage tökéletesen elvitte a filmet a hátán, nagyon jól állt neki ez a karakter. Izgalmas és fordulatos történet. Persze a kimaradhatatlan romantikus szál se maradhat el benne.

Jon Voight
Harvey Keitel
Sean Bean
Jon Voight
Sean Bean
Harvey Keitel
Nicolas Cage

A film 100 millió dollárból készült és 347,5 millió dollár bevételt termelt.

(LionelMessi10)

Abigail Chase karaktere a németországi Saxonyból származik, akárcsak az őt alakító Diane Kruger.

(SódóGA)

A cselekmény nagy része Washington D.C.-ben, Philadelphiában és New York Cityben játszódik. Az Egyesült Államoknak megalakulása óta összes kilenc fővárosa volt, köztük ez a három is.

(SódóGA)