A nemzet aranya

National Treasure

2024.02.20 Schumy1

Kalandfilm a javából, jó a sztori, jók a szereplők. Látványos, akciódús.

Nicolas Cage szinte minden gagyi,értékelhetetlen produkciót elvállal...Na itt is ugyanez történt.Egy unalmas,történet nélküli film,és a legjobb dolog,ami történik benne,hogy egyszer vége lett!

2017.12.27 indingo

Látványos és izgalmas kincskeresős film, megfűszerezve egy is romantikával. A története végig pörög, tetszettek a feladványok. Cage is jó volt benne.

2023.08.14 JRD

Számomra ez a film volt a választóvonal egy valamelyest újfajta filmekhez vezető úton. Hogy mit és hogyan választóvonal, ne kérdezd... nem tudom megmagyarázni. Talán azért, mert utána kezdtek el hasonló filmek születni? Tényleg nem tudom, mégis, ha m... Több

2017.07.25 Deku

Nicolas Cage-et általában kedvelem, itt viszont nem volt kedvenc túlzottan. Ismerős ajánlotta de itt az első benyomás volt a döntő miszerint nem szimpatizáltam magával a filmmel. Ennyire unalmas és tartalmatlan történetet régen láttam.

2019.06.29 HercegPeter

Amikor Nicolas Cage még nem gagyikban játszott

Talán a legjobb kincskeresős film az Indiana Jones után. Persze van pár dolog benne, aminél a fejünket foghatjuk hogy "ne már!", de melyik filmnél nincs? Ilyen mikor az elején pont a Charlotte feliratot találják meg. De ezek hozzátartoznak a legtöbb filmhez. De a logikai buktatóktól és a bakiktól eltekintve az egyik legjobb a kategóriájában. Nicolas Cage itt még fénykorában volt, nem kezdődött el a "zs" kategóriás korszaka. Én ezt a filmet jó pár évvel ezelőtt láttam és egy kicsit gagyibb, mint emlékeztem. De így is a legjobbak közé tartozik a műfajában.

2023.08.04 Erik Csok

Egy kalandfilm, ami még akkor készült, mikor még tudtak ebben a műfajban jó filmeket csinálni!

Szerintem egy nagyon jó kis film! Érdekes, nemcsak a története, hanem a dolgok is, amik vannak benne. Mondhatjuk, hogy a „kalandfilm” műfaj, az kis híján mára már kihalt, ez a film viszont akkor készült, mikor még tudtak jó filmeket csinálni ebben a kategóriában. És itt még Nick Cage is jó filmekben játszott, szerintem ez az egyik legjobb filmje, mondhatjuk, jutalomjátéka is egyben. Humor is van benne, izgalmas, látványos. A második rész is szerintem rendben van, talán még az jobban is tetszett nekem anno. Úgyhogy én egyértelműen ajánlom, azért, mert egy jó film, és mert minőségi kalandfilm!

2019.06.16 Ms. Akárki

Pörgős történelmi elemekkel, érdekességekkel tűzdelt tipikus kincskeresős akciófilm. Nicolas Cage tökéletesen elvitte a filmet a hátán, nagyon jól állt neki ez a karakter. Izgalmas és fordulatos történet. Persze a kimaradhatatlan romantikus szál se maradhat el benne.

2018.07.08 LionelMessi10

Szerintem ez egy nagyon jóra sikerült kaland-akciófilm. Szép kerek történettel, jó színészi játékkal, izgalmakban bővelkedő alkotásként tudnám jellemezni. Aki egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, remek választás lesz annak ez a film.

2018.05.13 Filmelemző

Az inkább könnyedebb filmek rendezésével hírnevet szerzett Jon Turteltaub (Jég veled, Aludj csak én álmodom) 2004-ben megalkotta az egyik legjobb kalandfilmet, amit valaha láttam. A nemzet aranyában van rejtély, számtalan váratlan fordulat, izgalom, ... Több

2017.12.30 Greeta

Aki szereti a történelem rejtélyeit, annak tetszeni fog a film. A közepe egy kicsit leült, de utána felpörögtek az események. A szerelmi szál is ízléses volt.

2021.02.07 Érdeklődő

Családi szórakozás

A kalandfilmek között is a jobbakhoz sorolható. A szereplőválasztás és az események sorozata is egyedülálló. Nem is kell ennél több egy jó filmhez.

2015.09.07 ANdraS

Ez a film hasonlítani szeretne az Indiana Jones-ra. Igaz, modernebb mint az Indy, de mégiscsak valami hiányzik neki. Inkáb gyerekeknek való, mint családfilm elmegy.

2016.04.27 mrfaktor

Számomra a Nemzet aranya testesíti meg a tökéleset kalandfilmet. Többször is láttam már, de sokadjára sem unalmas, mindig valami újat mutat. A zenéje is egész pörgős lett, többször újrahallgatható. Nicolas Cage meg nem idegesítő, újszerű Indiana Jones.