Közösség

Vélemény:

 

76 Végtelen útvesztő

(2019)

Végtelen útvesztő

 
MMcFly2015   2019.01.04 23:59
2

Az első felénél még élveztem is a filmet, kellően rejtélyes és klausztrofób élmény volt. Valahogy az idő előre haladtával nem tudtak több feszültséget kihozni, mint az elején és - noha csak másfél órás filmről beszélünk - elkezdett untatni. Rengeteg rejtélyt sikerült belepakolni a készítőknek a filmbe, csak az izgalom múlt el körülöttük. A karakterek megismerésére minimális időt szántak, így nem tudtam értük izgulni egy percig sem. Magam sem hiszem el, hogy ezt mondom, mert nem az erőszak miatt működik nálam egy horror/thriller, de talán, ha a főszereplők halálát mutatják is, és nem csak felszínesen láthatjuk, akkor lehet egy fokkal jobban képes vagyok borzongani az útvesztő csapdáitól. Így viszont ez elég vérszegény. A vége pedig nem mondom, hogy kiszámítható, de ha CSAK a B kategóriás filmeket venném alapul, amik ezzel a csavarral rukkoltak elő, több mint 10 filmcímet kapásból ide tudnék biggyeszteni. Fiatalabb korosztálynak ajánlott, pörgős ,,thriller", ami mondjuk rá: egynek elmegy... A végén felvázolnak egy folytatás lehetőségét. Azt nem akarom elhinni, hogy a Végtelen útvesztő lesz annyira sikeres, hogy többrészes franchise-t kreáljanak belőle.