A halottak hadserege

Hiroyuki Sanada
Tig Notaro
Ella Purnell
Zack Snyder

Miután Las Vegasban kitör a zombijárvány, egy zsoldos csoport a legnagyobb kockázatot vállalva elindul a karanténzónába, hogy megindítsák a legnagyobb támadást, amire valaha sor került.

A látnoki Zack Snyder rendezésében, Dave Bautista, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt és Matthias… Több

Rendező: Zack Snyder
Forgatókönyvíró: Zack Snyder, Shay Hatten, Joby Harold
Zene: Junkie XL
Premier: 2021.05.14. | Netflix (2021.05.24.)

2024.02.08 Master

Stílusos, látványos, izgalmas Snyder-film

Nagy kedvenc nálam Zack Snyder, és az egyik legjobb filmje épp A halottak hadserege. A sztori egyszerű, de jól kitalált, a rendezés pedig még tovább javít rajta azzal, hogy egy pörgős, látványos és nagyon izgalmas filmet csinál belőle. Kapunk közben remek karaktereket is, akikhez egy horrorfilmhez képest alapos bemutatás is jár. Itt kedveltem meg Dieter alakját, akit zseniálisan alakít Matthias Schweighöfer. Kizárólag miatta vártam a film előzmény-fejezetét, A tolvajok hadseregét, mely igazi kedvencemmé vált. Annál a filmnél Schweighöfer rendező is. A halottak hadserege az első percektől izgalmas, egyszerűen nem lehet unatkozni alatta. Tetszik, hogy csavar egyet a forgatókönyv a dolgokon, és így a legvégéig nem tudjuk, mi lesz hőseink sorsa. A legutolsó percek már groteszk zárást hoznak, de ettől csak még ütősebb az egész. Akárki akármit mond is, ez egy jó film, nem hiába néztem meg háromszor is. Értékelésem erős négy csillag, százalékban 80%. Az előzmény-fejezet 90%. Ajánlom zombi és Snyder fanoknak.

2021.05.23 Eastern79

Nyomokban Snydert tartalmazhat

A parádés bevezető magán viseli a rendező összes stílusjegyét, azonban a film többi része olyan, mintha nem is ő rendezte volna. Béna párbeszédek, kliséhegyek, tipikus karakterek rontják az összképet. A zombi tigris értelmetlen, csakúgy, mint a zombi ló, hogy a sírdogáló főzombiról már ne is beszéljek. Bocs, írjak. Dave Bautista szemüvegben próbál entellektüel akciósztár lenni, nem megy. Túl izzadságszagú. A többi karakter is kidolgozatlan, vagy éppenséggel túltolt (a széfszakértőt alakító pasas egyenesen ripacs kategória). Horrornak kevés, akciófilmnek szintén, leginkább egy véres rémfilmnek nevezném. A látványon kívül nincs benne semmi érdekes, céltalan és mondanivaló nélküli összecsapott, ráadásul indokolatlanul hosszú trancsírozás. Még az olyan remekül megválasztott zenék, mint például a végén felcsendülő Zombie a The Cranberriestől, sem tudják megmenteni. Mr. Snyder, csalódtam.

2021.05.22 HE7EDIK

Bűnös élvezet

Snyder rebootolta 2004-es filmjét, a végeredmény pedig legalább olyan jó, mint anno a Holtak hajnala volt. Már a kezdés is eléggé stílusos, hisz az egész zombi apokalipszis egy szopás miatt robban ki... Aztán láthatjuk Bautistát hamburgert sütögetni, majd jön a megbízás, és beindulnak az események. Snyder nem spórolt a lassításokkal most sem, ugyanakkor itt közel sem zavaróak, sőt egyedi látványvilágot és hangulatot kölcsönöz a filmnek. A film rendkívül brutális, amit el is várhatunk, de a rendező még erre is rápakol egy lapáttal, ami a tigrises mészárlásnál csúcsosodik ki. Addigra már amúgy sikerül kellően megutáltatni a negatív karaktert, amit pedig a cicustól kap, nos, a látvány önmagáért beszél... Ahogy haladunk előre a történésekben, fogynak a golyók és a szereplők, olyanok is, akikre nem is számítana a néző, majd kapunk egy kiszámítható csavart a végére. Összességében egy nagyon is szórakoztató és stílusos zombis filmet kapunk, ami várható is volt, hiszen Snyder anno már bizonyította, hogy ért a témához. Azoknak ajánlanám, akik szeretik az ilyen témájú filmeket, és erős idegzettel rendelkeznek.

2023.07.02 kabel

Halott Pixel

Zack Snyder csinált egy zombifilmet. Hasonlóan összes filmjéhez, itt is a stílus győzött minden más felett. A film sajnos kimondottan gyenge, karakterek közhelyeket löknek, a történetszál lyukaktól hemzseg, néha random felbukkan pár robotzombi, amikkel aztán nem tesz semmit a film. Az egész film totál érdektelen, és még az eredeti gondolatait sem viszi érdekes helyekre. A legviccesebb, hogy a főcímben bemutatott Las Vegas-i zombiinvázió messze érdekesebb volt, mint az a valami, amiről a film szólni akart.

2021.05.24 Emmersson

Sokszor untam...

Jól indult. Gondoltam, egy Deadpool stílusú poén mozit kapok. Tévedtem. Horror-vígjátéknak gyenge, horror-thrillerként gagyi, drámának hulladék. Talán az elsőnél kellett volna maradni, mert a szereplők ahhoz voltak válogatva. A film a közepénél leül... Nem is leül, hasra b*ssza magát, és csak kúszik, vonaglik, aztán vánszorog. Van egy becsípődésem: a film felépítéséhez képest logikát várok el. Vagyis nem igen fogadom el, ha egy bezárt trezorból valaki ki tud jönni. Atomvillanás után igen hosszú ideig nem jön ki az epicentrumból. És volna még, de ezektől függetlenül is gyenge mozi. Alapvetően senki sem alakította jól a szerepét, a sztori faék egyszerű volt, a látvány pedig ma már persze, hogy rendben van, de CGI Oscart nem érdemel. Szinte biztos vagyok a folytatásban... :)

Nem ez Garret Dillahunt első zombis projektje. A színészt a Fear the Walking Deadben is láthattuk. Szerző: hp

A Netflix a Warner Bros-tól vette a projektet, melynek a költségvetése 90 millió dollár volt. Szerző: hp

A filmet Kaliforniában, Los Angelesben és az új-mexikói Albuquerque-ben forgatták. A filmben látható szálloda neve Atlantic Club Casino, és New Jersey-ben található. Szerző: hp

Mivel Chris D'Eliát kiskorú lányok zaklatásával vádolták a közösségi médiában, a Netflix úgy döntött, hogy kivágják a filmből. Szerepét a komikus Tig Notaro vette át, aki kénytelen volt minden jelenetét zöld háttér előtt forgatni.Szerző: hp

(2021. 06. 10.)
Menekülés Las Vegasból
A halottak hadserege ismét kiváló példa arra, amikor egy erősebb kezű producer jól jött volna, hogy az alkotót az ötletek alaposabb kidolgozására és jóval feszesebb játékidőre késztesse. Több

Értékelés: 5.5/10
(2021. 05. 24.)
Zack Snyder összenetflixezte a zombiapokalipszist
Sokakat bizonyára örömmel töltött el, amikor kiderült, hogy a DC filmes univerzumának építgetése/rombolgatása után Zack Snyder visszatér a gyökereihez, és ismét zombifilmet készít. Minden ígéretesnek is tűnt: adva volt egy egyszerű, de jópofa és szórakoztató alapszituáció, keménykötésű leányok és legények, no meg a hagyományostól némileg eltérő zom... Több

Értékelés: 7.2/10
(2021. 06. 17.)
Nem egy súlyos alkotás, de nagyon jó kikapcsolódást nyújt, minden hibája ellenére élvezhető és szerethető darab. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 05. 27.)
Ha hajlandóak vagyunk belemenni a játékba, akkor A halottak hadserege igazán jó móka lehet, de érdemes fenntartásokkal kezelni. Több

Értékelés: 5.5/10
(2021. 05. 25.)
Army of the Dead (2021)
Megtekintés: ha az egyik kedvenc akció sci-fid a "Bolygó neve: a halál", akkor lehet, hogy kedvelni fogod ezt a filmet is, vagy csak azt érzed, hogy mintha láttad volna már ezt valahol, épp csak nem ugrik be, hogy hol is pontosan. Több