A gördeszkások

Lucas Hedges
Jonah Hill
Lucas Hedges
Jonah Hill

Los Angeles, kilencvenes évek: a tizenhárom éves Stevie azzal tölti a nyarát, hogy az otthoni problémás légkör és a frissen megismert barátai között lavírozik.

(Varga_Júlia)

Rendező: Jonah Hill
Író: Jonah Hill
Premier: 2018.09.09.

2023.03.11 Pitch_pls

A gyerekkor

Annak idején talán egy finnországi moziban láttam először a trailert , és a második felén hallható zene keltette fel az érdeklődésemet. Egyből visszarepített a gyerekkorba, amikor délutánonként a rádióban vagy kazettára véve családi kocsikázás során csendült fel a dal. A 90-es években gyereknek lenni, megismerkedni a deszkakultúrával, feszegetni a határokat, graffitizni, elhagyatott helyekre bemászni, ezek sokunk életében jelen voltak, így nagyon könnyű rezonálni. Jonah Hill rendezése a mid90s-nek ezt az érzést hozza el, és határozottan tudja, hogy kinek szánja a művét. Elhoz nekünk egy korrajzot, velünk együtt röhög, hogy milyen hülyék voltunk, miket csináltunk, és hogy milyen jól éreztük magunkat, miközben kvázi akár meg is halhattunk volna egy-két merész ötlet után. Aki vevő erre a korszakra, vagy vissza akar repülni a 90-es évekbe és ott akar gyerek lenni másfél órára, annak bátran tudom ajánlani a filmet.

2020.02.25 Puncs

a nap véleménye

Stevie élete

Tavaly év elején attól volt hangos a magyar sajtó, hogy Jonah Hill rendezői debütálásában felcsendül az Omega nagy slágere, a Gyöngyhajú lány. Ezt leszámítva Magyarországon nem sokat lehetett hallani a filmről. A magyar mozikba nem jutott el, magyar ... Teljes kritika

2020.10.07 elekm90

Jonah Hill rendezői debütálása kimondottan jól sikerült. Egy alacsony költségvetésű, de annál hangulatosabb dráma, ami tök jól átadja a 90-es évek feeling-et. Talán egy 20 perccel lehetett volna hosszabb, így a családi gondokat jobban ki tudta volna bontani a nézőnek. Sunny Suljic pedig remek a főszerepben.

2019.01.03 Hajrakte

Ez aztán a bemutatkozás Jonah Hilltől ! Nem egy vadiúj témát boncolgat a film de nagyon jó hangulatú, komor alkotás, hiába írnak sok helyen vígjátékot. 12-13 éves még csak Suljić de már milyen szerepet kap, kíváncsi vagyok milyen jövő áll előtte. Fu... Több

2020.08.12 phatrow

Lehetett volna szélesebb

Szép kis csendes film, igazi retrospektív, néhány ütős jelenettel, jó színészválasztással. Nem egy földhözvágós dráma, de mégis mélyre hatol. Jobb lett volna szélesvásznon, így 4:3 képarányban nem húznak be annyira a képek, hiába a szép fényhasználat.

Az egyik jelenetben Stevie és Ian a Twisted Metal című játékkal játszik.Szerző: elekm90

A filmben az Omega együttes "Gyöngyhajú lány" című dala is hallható.Szerző: elekm90

Ez a film Jonah Hill első rendezése.Szerző: Puncs

A film elején az A24 logó gördeszkákból van kirakva.Szerző: Puncs