Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

qwer   2020. 08. 01.

Az egyszerűsége ellenére provokatív rövidfilm, mert bár a demoralizált, megalázott gyerekek szempontjából látjuk, így reflexszerűen ebből a megközelítésből értékeljük a történetet, a további nézőpontok bevonása számos olyan, a társadalommal, oktatási... több»

Deku   2017. 07. 10.

Szerintem erősen túl lett ez a film értékelve, elismerem a két kislány nem volt rossz de ezt leszámítva semmi megkapó nem volt ebben a filmben sem mint általában a magyar filmekben.

indingo   2017. 04. 11.

Remek kis film volt. Tetszett, hogy közérthető volt az egész elbeszélés. Sokszor abba a hibába esnek a rendezők, hogy valami különlegeset akarnak csinálni és ezzel elveszik a mondanivaló.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 27.

Egy nagyon aranyos, de a rövid játékideje ellenére nagyon jól megfogalmazott mondanivalóval operáló film a Mindenki. Egyszerű eszközökkel működő, de közben pedig óriási tehetségekre támaszkodó rövidfilm nemcsak a bájával varázsolja el a nézőt, hanem ... több»

GedyPapa   2017. 03. 08.

Sok kritika és még több dicséret érte jó magyar szokás szerint a filmet..Nekem nagyon tetszett, hiszen egy olyan problémát boncolgat, amibe mindenki be tud helyezkedni, aki bármiféle oktatási intézménybe járt már. A ne énekelj hangosan mellett rá le... több»

Norbi   2018. 07. 28.

Megkapó kis film volt, nem mindennapi témával . Van egy olyan érzésem hogy az elismerés nagy részét a film csak az ötlet egyediségéért kapta, hiszen valljuk be a komolyzenéről, és a zenei oktatásról manapság nem divat filmet készíteni. Persze ez nem ... több»

TomÁcs   2018. 04. 14.

Érdekes kis történet az iskolái igazságtalanságokról és egyenlőtlenségekről. Tetszett a kivitelezése, nincs túlerőltetve a történet. Csak ajánlani tudom.

Szamosi Zsófia
Szamosi Zsófia
Deák Kristóf
Dorka Hais

Mivel Hais Dorottya már a forgatás elején jelezte, hogy énekhangja nem elég jó a szerephez, énekhang dublőze Walton Rebeka lett.

A két főszereplő kislányt, Gáspárfalvi Dorkát és Hais Dorottyát 80 gyerek közül választották ki.

Az utolsó jelenetben Bodzavirág című kórusművet éneklik a gyerekek, ami Balázs Árpádnak, a Mindenki zeneszerzőjének, Balázs Ádám édesapjának a műve.

A film vágása és utómunkálatai egy évet vettek igénybe.

Deák Kristóf a film alaptörténetét egy svéd lakótársnőjétől hallotta Londonban, akivel valójában megtörtént a filmbéli eset. 2012-ben el is készült a forgatókönyv, ám akkor még angol környezetben játszódott volna a történet.

2017-ben élőszereplős rövidfilm kategóriában megnyerte az Oscar-díjat.

(GaEnik)

Az egyik szereplő, Hais Dorottya énekhangját szinkronizálták, míg Gáspárfalvi Dórát a rendező megkérte, hogy ne tisztán énekeljen.

(wintermat)

A zeneszerző, Balász Ádám korábban a Jóbarátok című sorozat egyik zenéjének társszerzője is volt.

(wintermat)

A forgatókönyv első változata 2012-ben készült el.

(wintermat)

A kórust öt különböző iskolai kórusból válogatta ki a rendező.

(wintermat)

Nemrégiben derült csak ki az az örömteli hír, hogy a tavalyi Saul fia siker után idén sem kell csupán érdeklődésből néznünk hajnalban az Oscar gálát, hiszen a 89. díjátadón is lesz olyan magyar alkotás, aminek drukkolhatunk majd, egész pontosan Deák Kristóf rövidfilmje, a Mindenki (Sing). (8/10)

Úgy gondolom a film megérdemelte a sok elismerést, és az Oscar- díj, nem csak egy országos siker, hanem egy globális is. Új mérföldkő a rendezőnek, akiről reméljük még sokat fogunk hallani, és hasonlóan remek filmekkel fog minket ellátni. 8/10 több»