Bűnös vagyok

Bűnös vagyok

Mon crime

Az 1930-as évek Párizsában Madeleine Verdier, a bájos és nincstelen, korlátozott képességű színésznő megvádolják, hogy megölt egy híres producert. Legközelebbi társa, Pauline, egy munkanélküli fiatal ügyvéd segítségével felmentik, mivel önvédelemből cselekedett. Ez egy diadallal és sikerrel teli… Több

Rendező: François Ozon
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2023.05.18. | Telekom TVGO (2023.08.24.)
Forgalmazó: Vertigo

Nadia Tereszkiewicz

2023.10.20 Fikatours_blogger

Az alaptörténet jó, van benne fordulat, karakterfejlődés, mondanivaló. Talán, ha nem csinálnak belőle bohózatot, akkor még izgalmas is lehetett volna. Így egy kicsit idétlenre sikerült.

2023.09.16 Ahoj poplacsek

Negyed óra alatt kiolvadt a biztosítékom

Összefoglalom az élményeimet az első húsz percről, mert azután úgyse biztos, hogy a maradékot látni fogom. Ennek az az oka, hogy csak kapkodtam a fejem, egy minden szempontból harsánykodó, túlszínészkedett, zajos, túlterhelő filmet láttam, állandóan szól benne valami rézfúvós-szimfonikus filmzene, a csicsa képi világtól szemrákot kapok, Fabrice Luchini és Dany Boon se tud ezen segíteni, főleg, hogy ők is modoros keretek közé vannak kényszerítve. Ez azért rém szomorú, mert Francois Ozonnak ugyan nem láttam sok filmjét, de pont nem annyira rég néztem a Swimming Poolt, ami kereken húsz évvel korábban készült, és már akkor szemmel láthatóan jobb munka volt, micsoda lehangoló szembesülés, amikor az ember ilyen visszafejlődést lát. Nem tudom, hogy a személyes ambíciói koptak-e meg, vagy annak idején véletlenül sikerült a tehetségét jobban megvillantania, de nekem mindenképpen csalódást okozott. Egyelőre adok rá három csillagot, és a háttérben végignézem, remélem, utólag nem kell még levennem belőlük egyet.

2023.05.19 lacafacateofil

Elképzelésem sem volt, mire számítsak ezzel a filmmel, de végtére is reménykedve ültem be rá a moziba. Alapjában véve nem csalódtam, de nálam egszerűen nem ütötte meg a közepesnél jobbat. Az alakítások viszonylag jók és a hangulata is meg tudott fogni, viszont a cselekmény egész egyszerűen kiábrándítóan unalmas volt.

2023.05.18 brsvktr87

Nem igazán akarom senkinek sem a kedvét elvenni az egésztől, de szerintem nem hagy kis semmit sem az, aki nem vált rá jegyet. Kicsit amolyan "szokásos" francia vígjáték, sablonos francia humorral.

A film összbevétele 4 968 176 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 110 265 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 095 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Pascaline Chavanne jelmeztervező François Ozon szinte állandó munkatársa, ez a 20. közös filmjük.Szerző: csd

A díszlettervező Jean Rabasse először a Mon Crime című filmben dolgozott együtt François Ozonnal. Együtt rengeteg helyszínt kutattak fel, és olyan helyeket fedeztek fel, amelyeket még soha nem láttak a moziban.Szerző: csd

Bár Madeleine karaktere opportunista, mégis sikerül megváltoztatnia a nők helyzetét. Minden eszközt felhasznál, hogy megszabaduljon az állapotától.Szerző: csd

A francia rendező, François Ozon Georges Berr és Louis Verneuil 1934-es Mon Crime című színpadi műve alapján írta a forgatókönyvet.Szerző: csd