Mona Lisa and the Blood Moon

Egy szokatlan képességekkel rendelkező lány megszökik egy elmegyógyintézetből, és megpróbál egyedül boldogulni New Orleansben.

(csd)

Forgatókönyvíró: Ana Lily Amirpour
Premier: 2021.09.05.

2023.02.08 kabel

Hát, ez egy film

De hogy minek készült, mi az üzente, vagy kinek szól, nem világos. Lényegében egy szupererőkkel bíró, alulszocializált lány kiszabadul egy elmegyógyintézetből, és megpróbál beilleszkedni a világba, mindezt DJ-ken és sztriptíztáncosokon keresztül. A film hangulata erős, kicsit hajaz a Crank filmek vadságára és látványvilágára, azonban ez a felnövéstörténet társadalomkritikának túl gyenge, önmagában pedig nem túl izgalmas. A kihasználás és a jó keresése talán a film centrális eleme, de a bemutatott szituációk nem túl érdekesek vagy eredetiek, ami elszomorító, mert New Orleans nagyon érdekes helyszín lehetne. Van egy minimális zeitgeist hangulata, hogy egy nem túl modern városban keresik a megváltást a karakterek, és a társadalom alsóbb osztályán keresztül ismerjük meg ezt a Jézus-történetet, de ez nem volt elég, mert a főszereplőnk szinte szótlan a történet nagyobb részében, így nagyon kritikát vagy véleményt sem tud megfogalmazni.

A film összbevétele 193 dollár volt (imdb.com).

Curon titkai
Carnival Row