Monte Wildhorn csodálatos nyara (2012)

The Magic of Belle Isle

Monte Wildhorn csodálatos nyara

Madeline Carroll

Dorkateo   2019. 05. 28.

No story

Ajánlom azoknak, akik nem a sztori miatt néznek filmet. Itt bizony az érzelmek, a belső átalakulás a fontos. És abban hiteles. Freeman humora jókedvűvé tesz, ezt is nagyon értékeltem. :) Fantasztikus látni, hogyan tudnak átalakulni életek, ha figyelünk egymásra. Nagyra tartom azt a rendezőt, aki fordulatok nélkül is meg tud tartani egy filmet.

TribeBubu   2016. 01. 25.

Annyira nem az én műfajom az ilyen visszafogottan csöpögős dráma, de tetszett. Bár a befejezés teljesen egyértelmű volt, szép a történet. A színészek remekek voltak. A humora pedig óriási.

Ragemarci   2015. 12. 20.

Freeman one man showja elviszi a hátán az amúgy nem nagy storyt. Kedves film!

A film összbevétele 123 821 dollár volt (imdb.com).

A szerelem beteljesülése nem volt a forgatókönyvben. Amikor a nyár végi búcsúzó jelenetet forgatták, Virginia úgy érezte, puszi helyett igazi csókot kell adnia. Látszik is Freeman arcán a meglepődés. Végül úgy döntöttek a rendezővel, hogy maradjon így a jelenet, és a történet vége így happy enddel zárult.

(Dorkateo )

A filmet 5 millió dollárból forgatták. A szerény költségvetés miatt ténylegesen kellett találniuk 2 olyan házat, amit az író a regényben elképzelt, megépíteni nem volt opció. Váratlan szerencséjük volt a Newk Yorkban jól ismert üdülőhellyel, Greenwooddal, ahol egyszer csak megtalálták a 2 tökéletes házat, amik tényleg egymás mellett állnak.

(Dorkateo )

A történet nagyrészt az eredeti íróval, Guy Thomasszal esett meg, bár a tolókocsi csak azért került a képbe, mert ez jelenítette meg az író érzelmi bénultságát.

(Dorkateo )

Vicces volt a kutyákkal dolgozni, mert a labrador retrievernek a vérében van, hogy visszahozza a labdát. A forgatáson meg kellett tanítani nekik, hogy ne nyúljanak hozzá.

(Dorkateo )

Összesen 25 nap volt a forgatásra, mégis sikerült befejezni a filmet, pedig nagyon sokat rögtönöztek a színészek. Rob Reiner bevett módszere az improvizáció, és itt is minden nap előállt valami új ötlettel, amit a nagyszerű színészek jól fogadtak.