Monte Wildhorn csodálatos nyara

Monte Wildhorn csodálatos nyara

The Magic of Belle Isle

Monte Wildhorn igazi életunt, mogorva fráter, egy csendes szigetre költözik, hogy ihletét és életkedvét visszaszerezve ismét írásba fogjon. A vidéki hétköznapokban a férfi lassan túlteszi magát felesége halálán, és összebarátkozik szomszédjaival, egy, a gyermekeit egyedül nevelő anyával és három csemetéjével, akik hamarosan visszahozzák Monte írás iránti szenvedélyét. Ám amíg Monte Wildhorn ismét felfedezi az élet napos oldalát, szórakoztató helyzetkomikumok sokaságát kell megélnie.

Rendező: Rob Reiner
Író: Guy Thomas
Forgatókönyvíró: Rob Reiner, Andrew Scheinman
Premier (HU): 2012.11.29.

Madeline Carroll

2023.08.28 Ergit

Bizonyos emberek vonzzák az értékes, jó embereket.

2019.05.28 Dorkateo

No story

Ajánlom azoknak, akik nem a sztori miatt néznek filmet. Itt bizony az érzelmek, a belső átalakulás a fontos. És abban hiteles. Freeman humora jókedvűvé tesz, ezt is nagyon értékeltem. :) Fantasztikus látni, hogyan tudnak átalakulni életek, ha figyelünk egymásra. Nagyra tartom azt a rendezőt, aki fordulatok nélkül is meg tud tartani egy filmet.

2016.01.25 TribeBubu

Annyira nem az én műfajom az ilyen visszafogottan csöpögős dráma, de tetszett. Bár a befejezés teljesen egyértelmű volt, szép a történet. A színészek remekek voltak. A humora pedig óriási.

2015.12.20 Ragemarci

Freeman one man showja elviszi a hátán az amúgy nem nagy storyt. Kedves film!

A film összbevétele 123 821 dollár volt (imdb.com).

A szerelem beteljesülése nem volt a forgatókönyvben. Amikor a nyár végi búcsúzó jelenetet forgatták, Virginia úgy érezte, puszi helyett igazi csókot kell adnia. Látszik is Freeman arcán a meglepődés. Végül úgy döntöttek a rendezővel, hogy maradjon így a jelenet, és a történet vége így happy enddel zárult.Szerző: Dorkateo

A filmet 5 millió dollárból forgatták. A szerény költségvetés miatt ténylegesen kellett találniuk 2 olyan házat, amit az író a regényben elképzelt, megépíteni nem volt opció. Váratlan szerencséjük volt a Newk Yorkban jól ismert üdülőhellyel, Greenwooddal, ahol egyszer csak megtalálták a 2 tökéletes házat, amik tényleg egymás mellett állnak.Szerző: Dorkateo

A történet nagyrészt az eredeti íróval, Guy Thomasszal esett meg, bár a tolókocsi csak azért került a képbe, mert ez jelenítette meg az író érzelmi bénultságát.Szerző: Dorkateo

Vicces volt a kutyákkal dolgozni, mert a labrador retrievernek a vérében van, hogy visszahozza a labdát. A forgatáson meg kellett tanítani nekik, hogy ne nyúljanak hozzá.Szerző: Dorkateo