Nikita

Egy kábítószeres lány bandájával együtt betörést szerveznek majd az akció közben megöl egy rendőrt. A lány életfogytiglani börtönbüntetést kap, amit csak egy módon kerülhet el ha a titkosszolgálat utasításai szerint bérgyilkossá válik. Több megbízás után elhagyja… Több

Rendező: Luc Besson
Forgatókönyvíró: Luc Besson
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1991.11.01.

Codename: Nina  (1993)

Anne Parillaud

2024.02.17 Schumy1

Szeretem az ilyesfajta filmeket. Női főszerepben meg igazán mást ad, legalábbis szerintem. Nem megszokott. Nem mai darab, de a mai napig is megállja a helyét.

2021.12.09 F79

Egy szabad nő születése

Luc Besson egy különös és érzékeny, akcióthrillerbe csomagolt fejlődéstörténetet tár elénk, miközben érdekes kérdéseket vet fel. A gyilkosság mikor számít gyilkosságnak? Az államot szolgáló rendőr megölése súlyos bűncselekmény. Az állam megbízásából ... Teljes kritika

2017.02.26 Hercegno

Fantasztikus Anne Parillaud színésnő a főszerepben, aki az egyik pillanatban bájos, kedves, játékos, és aztán pár másodperc alatt felveszi a hideg gyilkos arcát, hogy aztán megint esendő nő váljon belőle.

2016.09.05 Nnoorraa

Elvont, érdekes film. Annak ellenére hogy nem egy mai darab nagyon is időtálló, nézhető. Izgalmas, egyedi a hangulata, karakteresek a szereplők benne. Engem meggyőzött!

Anne Parillaud rendszeresen gyakorolt a lőfegyverekkel. A színésznő annyira komolyan vette a szerepét, hogy a fegyver szétszerelését még az autóban is gyakorolta, egy alkalommal azonban rendőrök állították meg, a helyzet pedig hosszas magyarázatra szorult.Szerző: csd

Jean Bouise utolsó filmje.Szerző: csd

Nikita első jelenetét legalább 100 alkalommal vették fel, a címszereplőt alakító Anne Parillaud pedig kiderítette, hogy a második felvételt használták fel a film végső változatában.Szerző: csd

50 millió francia frank volt a film költségvetése.Szerző: LionelMessi10