Nyad

Nyad

2023.12.02 Kinga Kecskeméti

legújabb vélemény a nap véleménye

A rendíthetetlen

Szeretem a dokumentumfilmeket. Ezt azért szerettem különösen, mert megismertetett velem egy neves úszónőt, akiről ez idáig nem is hallottam. Már ezért is megérte. Ha csak a film első negyedét veszem alapul, lehet, hogy abbahagyom, ha nem ismerek már ... Teljes kritika

2023.11.10 Ahoj poplacsek

9/10 szuper

A Netflix már megint jó filmmel jött elő, úgy látszik, ebből szokást csinálnak. Amúgy nagyon helyes, van mit jóvátenni. Inspiráló a történet (van, aki önzéssel vádolja Nyadet, de szerintem aki ilyet mond, az magát kell hogy megvizsgálja, miért mond ilyet). A három főszereplő elsőosztályú. Bening és Foster régi motoros és vérprofi, Ifans meg az egyik legszórakoztatóbb őszinte rockerarc a színészpiacon (és mellesleg marhára nem úgy néz ki, mint a Mafab profilképén, ami az érettségi tablófotója lehet kb.). Maga a sztori kicsit a Gyalog galopp egy monológját juttatta az eszembe, tudjátok, amikor a nagyon hülye király magyaráz a nagyon hülye fiának: „Idehallgass, az egész királyság az én művem. Amikor nekikezdtem, mindenütt csak mocsár volt. Mondta is a többi király: a bolond épít ide várat. Én mégis felépítettem, hogy megmutassam nekik. De elnyelte a mocsár. Tehát építettem újat. Az is elsüllyedt. Építettem egy harmadikat, az leégett, összedőlt, aztán süllyedt el. De a negyedik, az megmaradt. Ez az, ami majd a tiéd lesz, fiam. A legerősebb vár közel s távolban.” Na jó, ez a királyos hasonlat nem fair. Valójában menő, hogy hatvan-x évesen ezt a nem éppen Balaton-átúszást (hanem Kuba–Key West) tolta, az istennek nem adta fel, és nem a reumatológia várótermében trécselgetett a lepukkant barátnőivel. Nézzétek, és vegyetek példát. És sportoljatok. És legyetek hatvanévesen olyan formában, mint Jodie Foster.

2023.11.05 Fikatours_blogger

Minden tiszteletem a sportteljesítményé, de a film alatt halálra untam magam.

2023.11.03 SuperBoi

Azt gondoltam, hihetetlenül unalmas lesz, de végül egészen lekötött. Nem tökéletes a film, de a rendezés és az alakítások megmentik.

2023.10.23 Dada

Hát ha ilyen egy hős, akire fel kellene néznem, akkor köszönöm nem kérek belőle. Abszolút önző és egoista. Inspiráló? Aligha.