Hivatali titkok

Official Secrets

2023.10.06 Ahoj poplacsek

Keira Knightley fantasztikus alakítást nyújt

A film az ifjabb George Bush által végrehajtott iraki demokráciaexport kezdetén játszódik, amikor a főszereplő, akit Knightley nagyszerűen formál meg, lelkiismereti dilemmába kerül egy hírszerzési anyag ismeretében, és szivárogtat a sajtó felé. Megtörtént eseményen alapuló filmet látunk, amely igen jó érzékkel szerkesztett, végig fenntartja a figyelmet és a feszültséget. Menet közben úgy éreztem, hogy a néző nincs infantilizálva, nem próbálják a szánkba rágni, hogy épp mit látunk, rábízzák az intelligenciánkra, hogy meg fogunk vele birkózni. Hogy ez mindenkinek sikerül-e, azzal kapcsolatban vannak kétségeim, aki nem bízik magában, az nézzen mást. Knightley mellett mások jó színész játékát is élvezhetjük eközben, Ralph Fiennes például védőügyvédet játszik a tőle megszokott magas színvonalon. Rhys Ifans, tudjátok, a kivénhedt rocker típusú figura meg amerikai tudósítót alakít, és élettel tölti meg a karakterét, nagyon szórakoztató arc. A feldolgozás alapját adó Katharine Gun pedig minden tiszteletet megérdemel a döntéseiért, mindannyian példát vehetünk róla. A végkimenetelen besz*rtok (legalábbis aki nem követte annak idején elég részletesen az angol belpolitikát, mint ahogy én sem). Megtekintésre magasan ajánlott mű.

2019.12.30 tamas84

Érezhetően nagyon precízem megírt és kiforrott forgatókönyv alapján készült a film, bár néhány karakter számomra egyenesen idegesítő volt, összességében szerintem adott némi rágcsát az agynak a film.

2020.04.07 Tchiva

Keire Knightley alakítása számomra valami félelmetes volt, mégha maga a teljes film közel sem annyira érdekes. A Hivatali titkok összességében túl sok sémával operál, hogy ne lehessen kiismerni, mi lesz a cselekmény következő dobása, ez pedig ebben a műfajban szerintem nem túl hatásos.

2019.03.29 airbus

Minden várakozásomat teljesítette, így kell igazán jó politikai thrillert készíteni. Keira Knightley és Ralph Fiennes alakítása félelmetes, a cselekmény megfelelően árnyalt, tökéletesen bemutatja a nagy politikai játszmák mögötti hazugságokat.

2020.11.22 Envagyokazapád

Az élet írja a legjobb forgatókönyvet

Nem klisé, hanem a valóság az, ami odaszegez. Remek színészek, nagyon jól adagolt feszültség. Maga a történt pedig a modern kori történelem szomorú pillanatait idézi, meglehetősen pontosan. Ez a film remek.

2022.07.18 binga

Gyenge főszereplő

Keira Knightley úgy vélem, keményen megdolgozott a szerepért; mármint azon a bizonyos díványon. Ilyen sótlan főszereplőt már régen láttam, miközben a film jó. Keira szentimentalizmusra cserélt lelkiismereti vívódása viszont borzasztó gyenge. Ami sajnos egy csillagjába kerül a filmnek.

2020.07.16 thomino

Meglehetősen nehéz film, és miután valós események alapján készült, erősen elgondolkodtatott a minket irányító kormányok integritásával kapcsolatban. Mindenképp ajánlom, de eléggé megüli az ember gyomrát.