Az aranytó (1981)

On Golden Pond

Az aranytó
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Berto49   2017. 02. 22.

A film végignézése után lenne egy címváltoztatási javaslatom: NYÁLTÓ! Az eléggé „lepusztult” szereplők miatt (H. Fonda, K. Hepburn – mindketten megkapták az áhított szobrot!) kínlódtam végig. Fonda lánya is szerepel benne, állítólag rossz volt a viszonyuk egymáshoz, de nem ismerem a körülményeket. Érdekesség még, és feljebb viszi a film nézhetőségét Mensáros László és Tolnay Klári szinkronja, szegények már milyen régen halottak! Igazi értékelésem: 1/2, de így nem lehet értékelni. Sokszor már a lekapcsolás is eszembe jutott.

Katharine Hepburn

A legjobb férfi (Henry Fonda) és a legjobb női (Katharine Hepburn) főszereplőnek járó Oscar-díjat is elnyerte a film.

(GedyPapa)

1981-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.

Troy Garity filmes debütálása, bár a stáblistán csak fiúként szerepel. Ő Jane Fonda fia és egyben Henry Fonda unokája.