Az aranytó (1981)

On Golden Pond

Az aranytó

Berto49   2017. 02. 22.

A film végignézése után lenne egy címváltoztatási javaslatom: NYÁLTÓ! Az eléggé „lepusztult” szereplők miatt (H. Fonda, K. Hepburn – mindketten megkapták az áhított szobrot!) kínlódtam végig. Fonda lánya is szerepel benne, állítólag rossz volt a vis... több»

Katharine Hepburn

A legjobb férfi (Henry Fonda) és a legjobb női (Katharine Hepburn) főszereplőnek járó Oscar-díjat is elnyerte a film.

(GedyPapa)

1981-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.

Troy Garity filmes debütálása, bár a stáblistán csak fiúként szerepel. Ő Jane Fonda fia és egyben Henry Fonda unokája.

Az egyetlen film, amiben apa és lánya, Henry Fonda és Jane Fonda együtt szerepelnek.

Katharine Hepburnnek megsérült a karja teniszezés közben még a forgatás megkezdése előtt, így majdnem lemaradt a filmről.

James Stewart szerepelni akart a filmben, de Jane Fonda megvásárolta a filmes jogokat, még mielőtt Stewart megtehette volna.

Az utolsó mozifilm, amit Robert L. Wolfe vágott.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1981-ben.

A mai napig (2016) Katharine Hepburn kapta a legtöbb Oscar-díjat színészként, azzal, hogy 4 díjat nyert.