Miss Daisy sofőrje (1989)

Driving Miss Daisy

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

ködszúrkáló   2016. 02. 15.

Nem nagyon akartam hozzászólni,de két komment megütötte a lelkem.....unalmas? valóban nem egy akció film,de az életről,a barátságról,a szeretetről,az elmúlásról,az öregségről szól ami néha valóban unalmas de mégis szívet melengető mint ez a film.Vannak ilyen "lélek" filmek....talán élettapasztalat,finom antenna,vagy időbeli ráhangolódás kell.A Schmidt élete,A mindenki jól van,A Cinema Paradiso is ilyen,de ilyen például az Ifjúság cimű új film is.

Moria99   2015. 08. 21.

A forgatókönyv nagyszerű, a látványvilág csodálatos, a történet magával ragadó. Lehengerlő ez a film! Kalandos, izgalmas, egyszerűen fantasztikus, gyönyörűen kidolgozott.

Zsu99   2015. 12. 28.

Nekem nagyon unalmas volt a film. Végig unatkoztam rajta és mintha semmiről nem szólna. Vontatott és egyáltalán nem kötött le. A színészektől jobbra számítottam.

endi77   2015. 05. 02.

Talán kicsit méltatlanul mellőzött film, egy letűnt korszak történetével... lenyűgöző zenével... hangulatos, elgondolkoztató film a társadalmi korlátokon átívelő kölcsönös tiszteletről s barátságról...

FarZoo   2015. 06. 24.

Annak ellenére hogy sokan istenítik a filmet, nekem nagyon nem tetszett , mert egy vontatott, unalmas dráma lassú cselekménnyel és igazán sztorija sincsen. Ezektől a szereplőktől jobbat is vártam, csalódás volt.

Megtekintés: Jessica Tandy úgy lett kedvencem, hogy korábban egyetlen filmjét láttam, és abban is egy olyan karaktert alakított, aki a való életben egészen biztosan őrületbe kergetne. több»

A film alapjául szolgáló darab Pulitzer-díjat kapott 1988-ban.

Katharine Hepburn, Bette Davis, Lucille Ball, és Angela Lansbury mind érdeklődést mutattak Miss Daisy szerepe iránt, a stúdió pedig gondolkozott egy Bette Midler/Eddie Murphy párosításon is.

Jessica Tandy meg volt győződve róla, hogy nem ő fogja kapni az Oscar-díjat, ezért 100 dollárban fogadott az ügynökével, hogy nem ő lesz a díjazott. Aznap este amikor mégis az ő nevét olvasták fel, azt mondta, hogy ez volt élete legjobb fogadása, amit valaha elveszített.