A mi emberünk

Our Kind of Traitor

Az Oroszországban játszódó jeleneteket Finnországban vették fel, a Bolsoj Balett egyes részeit Londonban állították fel, míg a Mayfairben található Dorchester Hotelt a Bernben (Svájc) található Bellevue Hotellel helyettesítették.Szerző: erare

A film producerei, Simon Cornwell és Stephen Cornwell amellett, hogy testvérek, mindketten a forgatókönyvíró John le Carré fiai - akit mellesleg David Cornwellnek hívnak.Szerző: erare

John le Carré azonos című regénye 2010-ben látott napvilágot, mely az író huszonkettedik könyve.Szerző: erare

John le Carré előző regényének filmes verzióját is egy nő rendezte, akit A mi emberünk rendezőjéhez (Susanna White) hasonlóan szintén Susanne-nak hívnak: Susanne Bier.Szerző: erare

Ewan McGregornak és Stellan Skarsgårdnak nem ez az első közös filmje, hiszen a 2009-es Angyalok és démonokban is együtt szerepeltek a filmvásznon.Szerző: erare

A filmet támogató két produkciós iroda, a The Ink Factory és a Potboiler Productions egy korábbi le Carré filmadaptációban is közreműködött, mégpedig Az üldözöttben (2014).Szerző: erare

A film rendezői székében először Justin Kurzel ült, majd miután kilépett a produkcióból Susanna White vette kezébe a dirigensi pálcát.Szerző: erare

Két színész is van, akik szoros kapcsolatban állnak le Carréval és a Star Wars filmekkel: Obi-Wan Kenobi bőrében volt látható A mi emberünk főhőse, Ewan McGregor és Alec Guinness is, aki Az áruló (1979) című tévésorozatban szerepelt.Szerző: erare

A film egyes jelenetei az észak-londoni Emirates stadionban készültek, mely az Arsenal focicsapatnak ad otthont.Szerző: erare

Amikor bejelentették A mi emberünk filmes feldolgozását, a lehetséges színész-stáb tagjai között Mads Mikkelsen neve is szerepelt.Szerző: erare

Dima szerepét első körben Ralph Fiennes játszotta volna el, ám a színész visszalépett Stellan Skarsgård javára. Fiennes azonban jelen volt egy korábbi le Carré regény filmes verziójában, Az elszánt diplomatában (2005).Szerző: erare