Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A mi emberünk (2016)

Our Kind of Traitor

A mi emberünk

HercegPeter   2019. 03. 17.

Gyakran vagyok úgy, hogy belekezdek egy filmbe anélkül, hogy a címen kívül bármit is tudnék róla. Itt is ez volt a helyzet, ennek megfelelően sokáig nem tudtam, mit akarnak kihozni belőle, mivel elég érdekesen kezdődik. Később persze letisztult a kép... több»

Kaslerka   2016. 12. 31.

Nem rossz film. Nem az akciójelenetektől jó, mert az nem sok van benne, de a történet az teljesen jól van tálalva.

ZiggityZag   2016. 06. 19.

Sablonos sztori, s hiába a remek szereplőgárda, a film nem igazán üti meg az akciófilmes magas mércét. Stellan Skarsgård vitte a prímet és játéka mentette meg az egyébként lapos és unalmas produkciót. Örültem, hogy végre ismét vásznon látom Ewan McGr... több»

Pumpu   2016. 05. 29.

Szeretem John le Carré krimijeit, így nagy igalommal vártam ezt a feldolgozást is. Sajnos, csalódnom kellett. Habár a film tele van izgalmas fordulatokkal és akcióval, mégsem ejtett igazán rabul a történet. Remek ez a kémkedős thrilleres alapsztori, ... több»

Stellan Skarsgård

Az Oroszországban játszódó jeleneteket Finnországban vették fel, a Bolsoj Balett egyes részeit Londonban állították fel, míg a Mayfairben található Dorchester Hotelt a Bernben (Svájc) található Bellevue Hotellel helyettesítették.

(erare)

A film producerei, Simon Cornwell és Stephen Cornwell amellett, hogy testvérek, mindketten a forgatókönyvíró John le Carré fiai - akit mellesleg David Cornwellnek hívnak.

(erare)

John le Carré azonos című regénye 2010-ben látott napvilágot, mely az író huszonkettedik könyve.

(erare)

John le Carré előző regényének filmes verzióját is egy nő rendezte, akit A mi emberünk rendezőjéhez (Susanna White) hasonlóan szintén Susanne-nak hívnak: Susanne Bier.

(erare)

Ewan McGregornak és Stellan Skarsgårdnak nem ez az első közös filmje, hiszen a 2009-es Angyalok és démonokban is együtt szerepeltek a filmvásznon.

(erare)

A filmet támogató két produkciós iroda, a The Ink Factory és a Potboiler Productions egy korábbi le Carré filmadaptációban is közreműködött, mégpedig Az üldözöttben (2014).

(erare)

A film rendezői székében először Justin Kurzel ült, majd miután kilépett a produkcióból Susanna White vette kezébe a dirigensi pálcát.

(erare)

Két színész is van, akik szoros kapcsolatban állnak le Carréval és a Star Wars filmekkel: Obi-Wan Kenobi bőrében volt látható A mi emberünk főhőse, Ewan McGregor és Alec Guinness is, aki Az áruló (1979) című tévésorozatban szerepelt.

(erare)

A film egyes jelenetei az észak-londoni Emirates stadionban készültek, mely az Arsenal focicsapatnak ad otthont.

(erare)

Amikor bejelentették A mi emberünk filmes feldolgozását, a lehetséges színész-stáb tagjai között Mads Mikkelsen neve is szerepelt.

(erare)

Végeredményben az Our Kind of Traitor egy felvizezett verziója a sikeresebb Le Carré-adaptációknak: a főbb pontok itt is szerepelnek, de a köztük lévő töltelék csak szürke rutinmunka. Amiben még az sem értékelhető igazán, hogy gyökeresen máshogy áll a műfajhoz, mint James Bond és Jason Bourne legújabb félresikerült próbálkozásai.
6,5/10 több»