Lótolvajok

Lótolvajok

Ut og stjæle hester
hogerr

Egy idős, feleségét gyászoló férfi Észak-Norvégia egy kis falujában szeretné leélni a hátralévő életét. Bár magányra vágyik, kiderül, hogy a szomszédját ismeri valahonnan. A múltra visszagondolva kamaszkori emlékekképek villannak fel. 15 éves fiúként apjával a folyó mellett töltötte a nyarat… Több

Forgatókönyvíró: Hans Petter Moland
Ország: Svédország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2019.10.31. | Telekom TVGO (2020.11.16.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.02.05 Kinga Kecskeméti

Gyönyörű táj, szépséges lovak, félelmetesen izgalmas faúsztatás. Egy bajom volt vele, nem igazán tudtam, kit kedveljek igazán, néha leült, nem mindig jött át a drámaiság.

2019.02.26 Toncsi

Lassú, minden részletet apránként felépítő film, aminek érdemes minden percére odafigyelni. Nagyon megkapó a gondolatisága, és az egész történetet átszövő nosztalgikus életérzés. Nem hiszem, hogy a szélesebb közönség tetszését elnyeri, de aki ráérez az ízére, annak minden bizonnyal tetszeni fog.

2019.07.10 hogerr

Nagyon megindító, amolyan lélektani film. Sikerült viszonylag hűen visszaadni a regény légkörét, noha nem követi szigorúan a cselekményét. Mindenképp érdemes rá időt szánni, bár azt azért hozzátenném, hogy kell hozzá egyfajta hangulat, hogy az ember felvegye a film fonalát.

2019.11.03 Barna

Bevallom, picit féltem attól, hogy a film giccses lesz, de a képi világa engem személy szerint lenyűgözött. Nagyon szépen megkomponált az egész dramaturgiája, amelybe pontosan beilleszkednek a karakterek, de mégsem egy steril sztoriról van szó.

2019.11.02 ollókéz

Ez a film egyszerűen gyönyörű, de el sem tudom mondani mennyire. Nagy szükségem volt erre az élményre, és külön kiemelném, hogy a sztori egyáltalán nem fordul át holmi melodramatikus ömlengésbe. Nagyon precízen végigvitt cselekményről van szó, kiváló karakterekkel. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

A film összbevétele 1 480 790 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 128 860 forintot termelt.

A film alapjául szolgáló könyv 2007-ben elnyerte a szakma egyik legnagyobb elismerésének tartott Dublin IMPAC Award-ot.Szerző: hp

A Lótolvajok Per Petterson azonos című 2003-as regényének filmadaptációja. Szerző: hp

A Lótolvajokat nevezte Norvégia a legjobb idegen nyelvű film Oscar-díjára 2019-ben.Szerző: hp

A film a 2019-es Berlinale-n elnyerte "kimagasló művészi hozzájárulásért" járó Ezüst Medve-díjat. Szerző: hp

(2019. 11. 07.)
Szelíd lovak
Moland filmje a hiányosságai, illetőleg a hősök sorsának meglehetősen sekélyes ábrázolása miatt nagy eséllyel a szűkített listára sem fog felkerülni, viszont kiváló példát szolgáltathat az elemzőknek írott szöveg és mozgókép összevetéséhez. Több

(2019. 10. 30.)
Bestseller-adaptáció Az eltűnés sorrendjében rendezőjétől és főszereplőjével! És még van benne hó is! Viszont a hasonlóságok felsorolását ezzel be is fejeztük. Több

(2019. 10. 30.)
Egy élet képeskönyve
Nagyszerű film a Lótolvajok, melyet teljes szívből ajánlok azoknak, akik kicsit bátrabbak belül és többre vágynak, mint a mozikat mostanság elöntő tucat darabok. Több
13 okom volt
2017