Peter von Kant

Peter Von Kant, a sikeres filmrendező Karl asszisztensével él együtt, akit rendszeresen bántalmaz.

A nagyszerű színésznőnek, Sidonie-nak köszönhetően találkozik és beleszeret Amirba, egy szerény körülmények között élő fiatalemberbe. Felajánlja neki, hogy megosztja vele a lakását, és segít neki… Több

Rendező: François Ozon
Khalil Ben Gharbia
Hanna Schygulla
Khalil Ben Gharbia

2022.08.05 Sraczjanos

Kissé felkavaró, ugyanakkor nagyon is lebilincselő film, amit szerintem egyszer nem is elég látni.

2022.08.01 makk20

Ez a film újra bemutatta, milyennek kell lennie egy klasszikus vígjátéknak. Nagyszerű szereposztás, lenyűgöző színészi játék, gyönyörű jelmezek és remek operatőri munka.

2022.08.04 Charvi30

Nem is tudom, nekem talán egy kissé túlságosan is elrugaszkodott volt a történet, amit persze valahol megértek, de szerintem ennél jóval fogyaszthatóbbá kellett volna tenni.

A film összbevétele 554 020 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 393 670 forintot termelt. A hazai mozik összesen 506 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet Francois Ozon rendezte.Szerző: BRANTON

Hanna Schygulla, aki Peter édesanyját alakítja, a vágy tárgyát, Karin Thimmet alakította Rainer Werner Fassbinder Petra von Kant keserű könnyei című filmjében.Szerző: csd

A Peter vom Kant a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

Értékelés: 7.5/10
(2023. 05. 15.)
zon mindent megpróbál, hogy ne legyen tiszteletlen az előddel, de a világunk sokkal polarizáltabb immár, mint annak idején, így ne vessük a szemére, hogy a sok kötelező agenda között leginkább a humora az, ami értékelhető a műnek. Na meg persze a zseniális Denis Ménochet, aki – szemmel láthatóan mindenre képes. Több
A maikoház szakácsa
Kártyavár