Norbert93   2019. 07. 12.

Eddie Murphy egyik, ha nem a legnagyobb filmes bukása. Nem is csoda, hiszen a film több sebből is vérzik, amellett, hogy semmilyen szempontból nem állja meg a helyét filmként. Röviden, összefoglalva: összecsapott forgatókönyv, jellegtelen és klisés cselekmény, gyenge rendezés, erőltetett poénok, hiteltelen karakterek.

A filmet csak évekkel később elkészülte után mutatták be.

(HETEDIK )

A film a 21-ik század végén játszódik.

(HETEDIK )

A film óriási anyagi bukás lett.

(HETEDIK )

A forgatásra Kanadában és Kaliforniában került sor.

A film 2079 és 2087 között játszódik.

Eddie Murphy és Alec Baldwin is április 3-án született.

Eddie Murphy egy interjúban azzal humorizált, hogy "Ismerem azt a két-három embert, akinek tetszett a film".

Alec Baldwin-nak annyira nem tetszett a kész a film, hogy ragaszkodott ahhoz, hogy a neve ne jelenjen meg a stáblistán.

Jennifer Lopez volt az első és Halle Berry volt a második választás Dina Lake szerepére. Berry azzal az indokkal mondta vissza, hogy a forgatás ütközik az esküvőjének dátumával.

Az eredeti forgatókönyvet még 1985-ben írták, majd tucatnyi írón át ment mielőtt elérte volna a végleges verzióját, azonban a stáblistán csak Neil Cuthbert neve látható.