Világvége

Rosamund Pike
Martin Freeman
Paddy Considine
Nick Frost

1990. június 22, a tanításnak vége, vagyis egy okkal több az ünneplésre. Öt jó barát úgy dönt, hogy kocsmatúrát tart, hogy méltóképp üljék meg a nyári vakáció kezdetét. Tizenkét pub, tizenkét pint sör, néhány véletlenszerű feles és egy kis csajozás vár az öt cimborára. A Világ vége nevezetű… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2014.02.19.

2024.02.24 Ари Шандор

Egy vicc jut erről eszembe...

Amikor Pista bácsi meséli a riporternek, hogy milyen volt, amikor ufót látott: „Megyek az erdőben, sötét van... megyek, megyek... qv@ sötét van... aztán egyszer csak hopp, mi a pic#@?!?!... aztán megint qv@ sötét van.” Hát ez a film is nagyon gyengén indít, aztán meglep, vársz valami jót... de sajnos csak egy gagyi folytatásra futotta... A színészi gárda gyöngécske teljesítményét fokozza Rosamund Pike alakítása... Egyszer nézős... ha nincs más éppen...

2015.12.02 kabel

Edgar Wright, Nick Frost és Simon Pegg ismét nagyot alkotott. A Cornetto trilógia méltó befejezést kapott. A szereplők szerethetőek és szórakoztatóak, a történet érdekes és még egy kicsit okos is, az angol humor ismét zseniális, (külön köszönet a bri... Több

2020.11.17 dailyfilmsan

Gyengécske vígjáték, aminek a középpontjában egy mit sem sejtő baráti társaság áll. Sose gondolnánk, hogy egy kocsmatúra ilyen végletekbe tud elfajulni. És mégis. Egysíkú nagyon, és nagy izgalom nincs benne szerintem. Lehetne egy picit eseménydúsabb.

2021.06.09 elekm90

Az Edgar Wright-féle őrült humor ugyanúgy itt van, és a karakterek is nagyon tetszettek. Mindamellett, hogy számomra a Cornetto-trilógia leggyengébb része, nem nagyon lóg ki, egy nagyon élvezetes hülyeség.

2023.08.22 Gamehun638

Csípem Simon Pegg és Nick Frost színészkedéseit. Kifejezetetten korrekt film lett. Esti filmnek kiváló. Van benne egy hatalmas csavar. Megéri megvárni.

A filmben a kocsmák nevei elspoilerezik, hogy mi fog történni az adott kocsmában.Szerző: smash1205

A Cornetto-trilógia mindhárom részében (Haláli hullák hajnala, Vaskabátok, Világvége) van egy jelenet, melyben Simon Pegg karaktere átugrik egy kerítést.Szerző: elekm90

A film a Cornetto-trilógia része. A trilógia három filmje a 2004-es Haláli hullák hajnala, a 2007-es Vaskabátok, és a 2013-as Világvége. Mindhárom filmben megjelenik a Cornetto tölcséres jégkrém, a Világvégében a csokis-mentolos ízű, az űrlények és a sci-fi műfaj miatt.Szerző: SethFranco

Simon Pegg és Nick Frost 6. közös filmje. Szerző: dulkap

Értékelés: 8.5/10
(2016. 11. 09.)

Az angol filmipar egyik legtehetségesebb rendezőjének harmadik fagyis nekifutása igazi feel-good movie. Több