Világvége

The World's End

A filmben a kocsmák nevei elspoilerezik, hogy mi fog történni az adott kocsmában.Szerző: smash1205

A Cornetto-trilógia mindhárom részében (Haláli hullák hajnala, Vaskabátok, Világvége) van egy jelenet, melyben Simon Pegg karaktere átugrik egy kerítést.Szerző: elekm90

A film a Cornetto-trilógia része. A trilógia három filmje a 2004-es Haláli hullák hajnala, a 2007-es Vaskabátok, és a 2013-as Világvége. Mindhárom filmben megjelenik a Cornetto tölcséres jégkrém, a Világvégében a csokis-mentolos ízű, az űrlények és a sci-fi műfaj miatt.Szerző: SethFranco

Simon Pegg és Nick Frost 6. közös filmje. Szerző: dulkap

A film plakátja a korábbi, nem igazán ismert Világvége (1977) című film plakátjához hasonlít.Szerző: ps

A Király feje (The King's Head) nevű pubban a királyt ábrázoló poszteren Simon Pegg látható.Szerző: ps

A film iróniája, hogy Letchworth-ban 1995-ig csupán 4 pub és 2 hotel bár működött, ami egy durván 30 ezer fős várohoz képest elképesztően alacsony.Szerző: ps

Rosamund Pike, aki szülés után csatlakozott a stábhoz, csak azért tudott végül mégis szerepelni a filmben, mert a forgatást elnapolták. Szerző: ps

A filmben látható pubok valóban működnek, de más név alatt.Szerző: ps

Ez volt első filmes szerepe.Szerző: ps