Pollock

Jackson Pollock a fiatal festő New York-i művészvilágba szeretne bekerülni, miközben alkoholproblémákkal is küzd. Ekkor találkozik Lee Krasnerrel, aki minden idejét a művésznek szenteli és segíti, miközben karrierje felível, és elismert alkotóvá válik. A sötét viharfelhők azonban már gyűlnek a… Több

Rendező: Ed Harris
Zene: Jeff Beal
Premier (HU): 2006.10.09.
Jeffrey Tambor

2018.04.08 BoBamburg

Nem igazán bírom Pollock festményeit (ez a fröcskölős téma egy festmény erejéig oké lenne amúgy, de hogy erre alapozni az egész karriert azért elég tré), de úgy voltam vele, oké, nézzük meg hátha más szemszögből látom majd a dolgokat. De nem. Unalmas... Több

2015.06.06 tamas84

Nagyon nagy film, Ed Harrist eddig nem láttam ilyen főszerepben, de nagyon tetszett. Szerintem méltó emléket állít Jackson Pollocknak. Sokan nem értik meg őt és a művészetét, de ez a film talán segít, hogy az emberek közelebb kerülhessenek a személyéhez.

2015.09.05 s0ltau77

Egy összességében hatásos film, kellemesen csalódtam a filmben. Sose néztem volna meg hasonlót mégis hihetetlen élményt nyújtott. Többször is láttam és bátran mondhatom, aki kedveli, ezt a stílust nyugodtan megnézheti.

2015.12.19 mártilány

Kiváló életrajzi dráma, nem sokat tudtam korábban erről a festőről, ismertem persze a festményeit, de mostantól más szemmel fogom őket nézni. Sok izgalmas dolgot megtudtam.

Ed Harrist azóta érdekelte a festő élete, mióta apjától kapott egy könyvet róla.Szerző: kázsé

Ed Harrisre rendezőként és főszereplőként akkora nyomás nehezedett, hogy forgatás közben összeesett és rövid időre kórházba is került.Szerző: kázsé

Ed Harris mintegy 13 kg-t szedett fel, hogy eljátssza a szerepet.Szerző: kázsé

A kezdeti elképzelések szerint Robert De Niro és Barbra Streisand lettek volna a főszereplők.Szerző: kázsé