NA

NEO   2018. 04. 15.

Néha nem igazán értem, mit szeretnek az emberek az ilyen filmeken. Mármint, okés...jól néz ki meg minden, de valahogy annyira minimálisra van szűkítve a mondandó és sztori, hogy nagyon magunknak kell kibányászni a lényeget. Ez egyszerre kellemes és egy kissé megerőltető. Így valahogy a Ramen is egy kissé rétegfilm lett, amit sajnálok, mert abszolút van benne potenciál.

Fabix11   2018. 03. 21.

Az a helyzet az ilyen filmekkel, hogy számomra teljesen másodlagos a történet, maga a film hangulata és képi világa már nekem alapból elég, hogy egyszerűen beleszeressek. Ez most sem volt másképp. Jól néz ki a film, csodálatos a hangulata, engem személy szerintem magával ragadott. A történet pedig...jó kérdés. Szerintem nem is igazán számít. Ez a filmet falni lehet. :)

A szívhez a gyomron és a fúziós konyhán át vezet az út. több»

Minden Távol-Keletet kedvelőnek és nem kedvelőnek, ínycsiklandozó finomságokat szeretőnek és nem szeretőnek, nosztalgikus és nem nosztalgikus típusú nézőnek őszintén ajánlom ezt a 89 percnyi intenzív, ellenben többnyire meditatív kalandozásokat felvonultató kavalkádot. több»

A film világpremierje a 2018-as Berlini Filmfesztiválon volt.

Az alkotók egy japán séfet, Keisuke Takedat és egy népszerű szingapúri food bloggert, Dr Leslie Tayt kérték fel, hogy konzultánsként segítsék a produkciót.

A film forgatása 2017. júliusában kezdődött meg Szingapúrban.