Berto49   2019. 12. 18.

Szerecsenmosdatás, avagy A hazaáruló „Nagyi kém”

Angol filmhez képest meglehetősen nyálas, mintha Hollywoodban készült volna. A darab szerint nem történt hazaárulás, hiszen Joan megakadályozott egy mészárlást, elérte, hogy mindkét oldal ugyanazzal a fegyverrel rendelkezzen, így egyik sem vetette be azt. Ezt az érvelést hamisnak érzem, mert olyan, akkor már ellenséges hatalomnak kémkedett, amelyik saját polgárainak ártatlan millióit áldozta fel egy hamis eszme szolgálatában. A kém az mindig kém marad, és nagyon csodálkozom a brit igazságszolgáltatáson, hogy Joan korára való tekintettel még börtönbe sem zárták. A valós történet helyett egy érzelgős, giccshez közelítő mesét kaptunk mi, nézők, amelyben a nagybetűs szerelem volt a kémkedés elvállalásának igazi oka. A történelem valódi tényei sokkal izgalmasabbak voltak, kár, hogy az alkotók bőséges sziruppal leöntve, eléggé unalmas formában tárták elénk. A valóságban Melita Norwoodnak hívták, és nem a szerelem, hanem a családi körből hozott kommunista szimpatizáns érzelmei miatt vállalta a kémkedést. Apja a Szovjetunióból érkezett Angliába, és ott is baráti viszonyban állt a kommunista érzelmű emigránsokkal. A fiatal kémnőt játszó Sophie Cookson alakítása nagyon tetszett, ugyanezt nem tudom leírni Judi Dench-ről, igaz, hogy őt bármennyire nagyra tartják, személy szerint a Bond-filmek M szereplőjeként én roppant ellenszenvesnek tartom. Elég sok filmben láttam, igazán kitűnő alakí... több»

azurou   2019. 05. 03.

Hát, nem ez lesz Judi Dench legjobb alakítása, bár szerintem tőle már igazán láttunk nagyszerű dolgokat, így ezt valószínűleg rutinból nyomta le. A filmnek alapból jó a hangulata, a sztori is érdekes, de valahogy nem igazán állt össze az egész, így nekem eléggé hiányérzetet hagyott maga után a film.

olgaasFug   2019. 05. 02.

Tetszett, hogy a film nagyon erős atmoszférával operál. Bár az egész a szokásos nüanszokból táplálkozik, ennek ellenére nagyon is ütősre sikeredett A vörös ügynök. Én személy szerint csakis ajánlani tudom.

Rajkó   2019. 04. 30.

Őszintén szólva sokkal többet vártam ettől a filmtől. A legnagyobb fájdalmam Judi Dench, aki alig kapott jelenetet, azokban viszont egészen zseniális volt. A vörös ügynök minden egybevéve azonbna csak egy nagyon kis közepes film lett egy nagyon is erős sztorival, amiben sokkal több volt, mint amit végül sikerült megvalósítani belőle. Akárhogy is, de erre most nem tudok 3 csillagnál jobb értékelést adni.

fester   2019. 04. 26.

A hivatalos szinopszist olvasva egy okos és érdekes filmre számítottam, ehelyett azonban csak egy meglehetősen unalamas produkciót kaptam, ami nagyon nehezen és vontatottan mozdul előre, akkor is csak igen kis lépésekben, és ezért nem kimondottan kárpótolnak erős alakításokkal, mert valahogy, hiába a lassú sztori, mégsincs tér kibontakozni a színészeknek. Egyszer nézhető, de semmi több.

Judi Dench
Tom Hughes
Tereza Srbova
Ben Miles
Judi Dench
Tereza Srbova

A kémnő a fiatal színésznő, Kim Allen első mozifilmje.

Trevor Nunn legutóbb 1986-ban rendezett egészestés mozifilmet. Legutóbbi munkája a 2008-ban bemutatott King Lear című tévéfilm volt.

A kémnő története valóságos eseményeken alapszik.

A kémnő világpremierje 2018. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film sem aratott osztatlan sikert a kritikusok körében. A kémnő jelenleg 31 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. március), míg a Metacriticen 42 pontos értékelést kapott a lehetséges 100-ból.

A vörös ügynök végeredményben azzal vesz minket palira, hogy nem vesz minket palira, és teljesen őszintén kéri azt, hogy vegyük be ezt a félkész, ellentmondásos karakterdrámát. több»