Megváltó szeretet

Megváltó szeretet

Redeeming Love

Famke Janssen
Abigail F. Cowen

Angelt még gyermekkorában eladták prostituáltnak, és semmi mást nem ismer az életben, csak árulást. Vajon lehetséges meggyógyítani egy ennyire összetört szívet?

(Hupka Adrián)

Rendező: D.J. Caruso
Forgatókönyvíró: Francine Rivers, D.J. Caruso
Premier: 2022.01.21. | Telekom TVGO (2022.01.09.) | Netflix (2024.01.01.)

KULCSSZAVAK

2024.01.07 Fikatours_blogger

Western köntösbe öltöztetett dráma

Legnagyobb értéke a filmnek, hogy nem a kommersz, romantikus forgatókönyvek mintáját követi, hanem hitelesen ábrázolja egy sérült lány lelkivilágát. A történet nem indokolná a 133 perces filmhosszúságot, de a tájképek annyira jók, hogy megbocsátható ez a kis nyújtás.

2023.09.10 Ahoj poplacsek

7/10 Egész jó, egész jó

Ez a film nagyon érdekes. Szerintem nagyszabásúnak szánták a maga nemében, mint az A remény rabjait, csak ez nem lett tökéletes, de a szándék tetten érhető. Azért elég jó így is, csak nagyon el van nyújtva és van pár átgondolatlan vagy bénán megoldott rész. De ezeken könnyű túllendülni, főleg, ha van a nézőnek türelme megküzdeni a lassú tempóval. Az én ízlésemnek kicsit sok volt az így isten úgy isten a filmben, nem kellett volna annyit emlegetni az öreget, mégiscsak komoly felelőssége van abban, hogy a csajnak komolyan haza lett vágva az élete első fele. De félre a fenntartásokkal, a film meglehetősen jó. Tényleg.

2024.01.03 szemtelen

Isteni üzenet

Bibliai alapú, szimbólumokban bővelkedő romantikus történet – ami prédikációtól mentesen a feltétel nélküli szeretetre fókuszál. Szóval, a bestseller regényen alapuló „Megváltó szerelem” egy erőteljes történet a könyörtelen szerelemről és kitartásról, ahogy egy fiatal pár kapcsolata ütközik az 1850-es kaliforniai aranyláz rideg valóságával. Az eseményeket a két főszereplő viszi a hátán, Michael szerintem túl tökéletes, több harag, fájdalom és szenvedés kéne a karakteréhez, hogy emberibb legyen. Angel soha nem tudja elfogadni Michaelt, múltja kísértette, és azzal a gondolattal küzd, hogy Michael túl jó hozzá. A „Megváltó szeretet” keresztény gondolatokat ébreszt, Isten szeretetének elfogadása, és annak küzdelmes nehézségei. Bár a filmnek megvan a célközönsége, mindenképpen azt javaslom, hogy nézzétek meg a „Redeeming Love” c. filmet, üzenetei érthetőek és inspirálóak. Ez egy szívhez szóló, értékes film, minden szempontból magas színvonalú, de nem riad vissza a felkavaró természetű jelenetek elől sem. Nagyszerű a színészi munka, remek a karakterábrázolás, egy kissé hosszú a mozi, egy érzelmi hullámvasút, de engem végig lekötött.

2022.12.20 dandelion1983

Remek alkotás, még a '90-es évek szuperprodukciói között is megállná a helyét, a mai filmkínálatban pedig különösen nagyot szól. Mind a történet, mind a szereplők, minden a helyén volt. Igaz film, igaz érzésekkel. Végre nem egy kiszámítható, bugyuta ... Több

2022.09.01 BloodyMary

Nagyszerű színészeket választottak a szerepekre. Ez a film valóban a szeretetről és a megbocsátásról szól. Annyira megható látni a közös útjukat és azt, hogy min mentek keresztül. A történet érdekes.

A film Francine Rivers Megváltó szeretet című regénye alapján készült. Szerző: dandelion1983