N/A
Ride On

Ride On

Long ma jing shen

Egy lecsúszott kaszkadőr és lova egyik napról a másikra a közösségi média szenzációjává válik, amikor az adósságbehajtókkal folytatott élet-halál harcuk vírusszerűen terjedni kezd.

(szarka84)

Rendező: Larry Yang
Forgatókönyvíró: Larry Yang
Ország: Kína
Premier: 2023

2023.07.12 Eastern79

Ló-stílus

Jackie Chan szerintem az a harcművész, akinek egy-két filmjét még az is szereti, aki egyébként nem vonzódik ehhez a zsánerhez. Nem elsőként, de egyedi, csak rá jellemző módon ötvözte a humort a kung-fuval, és igazából ettől lett sikeres. Na meg persze a mérhetetlen profizmusa, elszántsága és harcművészeti jártassága miatt. Ez a film egy kicsit róla is szól, hiszen anno Bruce Lee oldalán kezdte kaszkadőrként, majd az évek során saját kaszkadőriskolát hozott létre. Többek közt arról is híres Chan mester, hogy a Guiness rekordok könyve szerint szinte az összes csontját eltörte már a forgatásokon. A Ride On kissé visszafogottabb, mint az eddigi filmjei, de tény, hogy hatvankilenc évesen is bravúros, amit csinál. A kelleténél kicsit hosszabbra sikerült, és akciókban sem bővelkedik annyira, mint elődei, azonban a humor ismét nagy szerepet játszik, viszont a drámai vonal néhol kicsit giccses hatást kelt, de azért összességében egy kedves, szerethető és látványos mozit hozott össze.