Saul fia

Saul fia

2017.11.01 Bazzzsi

Nagyon felkavaró történet a történelem egy viharos időszakából. Kiemelkedő alakítások, bár helyenként túl egyszerű történet. Érdeke film, de nem nézném meg még egyszer.

2022.03.12 Ildikó Bacskai

Saul fia (2015)

Aki egy holokausztról szóló film nézésére szánja magát, tudja, hogy sem vidám, sem könnyed filmélményben nem lesz része, ez nem így van a Saul fia című Oscar- és Golden Globe-díjat is nyert művel sem. A film nagy része egy közeli felvétel Saulról, emiatt "minden, ami megrázó", csak homályosan látszik. A film teljes egésze egyfajta őrület, keveredve a túlélési vággyal és az emberi akarattal, amelyet nem tudott kipusztítani egy embertelen, szavakba nem önthető igazságtalanság. A filmtől a "finom" rendezés ellenére gyomorgörcse van az embernek, és szabadulna a szörnyű érzésektől, de ez nem az a film. Tényleg remekmű, de nem nézem meg többször.

2018.04.24 TomÁcs

Eléggé művészfilm beütését keltette a hosszan mutatott jelenetekkel, a képekkel és maga a hangulata is. Felkavaró film, a történelem egy mocskos időszakából.

2018.11.03 VvV

Nem volt rossz a története, de semmi pénzért se nézném újra.

2018.01.16 diumiu

Végig követtem a film történetét, emlékszem rá amikor még szinte senki nem tudta mi is ez a film, aztán napról-napra egyre többen figyeltek fel rá, amikor meg sorra nyerte a díjakat és jött az egyik legnagyobb elismerés az Oscar díj akkor meg már min... Több

2017.07.29 Lonka

Sokat gondolkodtam, hogy miért nyer a film Oscar-díjat, mert nálam egy közepes, nem kiemelkedő film. Talán viszonylag régen készült hasonló témában mozi.

2017.12.15 Greeta

Megrendítő film egy borzasztó időszakból. Megdöbbentő, hogy az emberek mire képesek. Megérdemelte az Oscar-díjat. Még egyszer nem nézném meg a filmet.

2018.02.07 TribeBubu

A képi megoldások tetszettek, nagyon ötletesek voltak. Ez a film bizonyíték arra, hogy nem csak sok pénzből lehet szép látványt előállítani. Viszont a történet, amit elregél a Saul fia című darab, szerintem a harmatgyengénél is gyengébb. A katartikus... Több

2016.05.05 hell.l

Ez a film kettős érzelmeket váltott ki belőlem. Egyfelől egyedi a téma ábrázolásmódja, a hangulata. Másrészről viszont ez a történet lehetett volna kidolgozottabb is. Persze az büszkeséggel tölti el a magyar embert, hogy ez már egy Oscar-díjas alkotás.

2016.04.14 D. Shaday

Minden elnyert díja megérdemelt. Az utóbbi évek legjobb magyar filmje, ami képes véghezvinni az elképzelhetetlent, mégpedig, hogy új szemszögből mutassa be a holokauszt borzalmait. Röhrig Géza alakítása letaglózóan jó.

2016.06.19 Timcsi

Nem igazán szeretem az effajta filmeket és ez sem nyerte el a tetszésemet.

2019.06.02 kevelin

a legjobb magyar film ami valaha készült nem véletlenül kapott oscar díjat is. nemes jeles lászló filmje egy már százszorosan lerágott csontot használ fel mégis sikerül új megvilágításba helyeznie. hogy mindet teszi ilyen minőségi szereplőkkel és munkával az már önmagában kiemelkedővé teszi a filmet

2016.07.12 hejnekem

Egy tényleg nem szokványos film, ami méltán lett sikeres. A képi világa, a főszereplő, a történet mind nagyon megindító. A cselekmény megszokást igényel, de mindenképpen megéri megnézni.

2015.06.12 juhasz-david93

Titkon reménykedtem benne - sőt, szinte biztos voltam benne - hogy a minden hasonló jellegű film előtt ajvékoló, zsidósággal szkeptikus, vagy épp kifejezetten antiszemita személyek (látatlanbani) véleménye nem fog beigazolódni a film kapcsán. Sajnos ... Több