sptt

A magyar filmtörténet egyik legemlékezetesebb hőse a gyors eszű és nagylelkű, jószívű vállfaárus, az élet igazi fejedelme. Az 1960-as években, a „boldog békés napokban” naiv unokaöccsét elviszi a vásárra, a lóversenyekre, megmutatja neki a szabadságot, bemutatja a nőknek és hogy mi az élet… Több

Rendező: Koltai Róbert
Forgatókönyvíró: Koltai Róbert, Nógrádi Gábor
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1993.01.15.

2022.11.28 sptt

Amikor kijött a film VHS-kazettán, állandó levezető filmje volt a házibuliknak a Csapd le csacsival együtt - jóval később az Üvegtigris vette át a helyüket. Mindenki tudta előre a szöveget, de a fantasztikus dramaturgiának - és a megfelelő alkoholmen... Több

2022.05.12 JRD

Kultfilm

Egy dörzsölt, kissé csibészes lelkületű nagybácsi és egy végtelenül tapasztalatlan unokaöcs nyári kalandjaiba enged betekintést a film. Koltai Róbert egyik legjobb alakítása, és első rendezése volt, bombasiker lett. Kevesen tudják, hogy Koltai saját életigenlő nagybátyjáról mintázta meg a vállfaárus karaterét. Mindenképpen érdemes megnézni, és ha mást nem is ad nekünk a film, elgondolkodhatunk kicsit a sokat emlegetett "átkosban" élt hétköznapokról. Szóval, filmre fel és jó szórakozást! Az ikonikus filmzenét pedig mindenki kívülről fújta.

Koltai a hátán viszi a produkciót,és a többiek elhomályosulnak mellette.Kifejezetten jó történet az "átkos"-ból,romantikus,szép,érzelgős,és kifejezetten vicces képekkel megszerkesztve.Kultfilm,ez nem is lehet vitás!

2015.02.06 Yosihiro

A 90-es évek legjobb Magyar filmje szerintem. Koltai óriásit alakít benne soha nem felejtem el és a zene is egy klasszikus lett. Nagyon jó film ajánlom mindenkinek :) Üdv Yosi

2018.03.13 hackerjulcsi

Ez a film annyira megfoghatatlan a számomra - persze jó értelemben. Nagyon egyben van és egy élmény volt végignézni. Koltai alakítása tetszett a legjobban.

1992-ben Oscar-jelölést kapott. Ez azért is érdekes, mert ez a film azon kevesek egyike, ami nem divatos történelmi eseményekre, vagy ideológiákra alapozott történetével kapott jelölést. Igaz, ekkor még nem voltak komoly szakmai elvárások a jelölt filmekkel szemben.Szerző: JRD

Gyuszi bácsi szerepe nem kitalált karakter. Koltai nagybátyjáról lett mintázva, aki szintén Gyuszinak hívtak.Szerző: harnas1207

Koltai csak rendezni akarta a filmet, nem gondolkozott főszerepben. Nem így lett.Szerző: harnas1207

A film főcímdalát [Nagy utazás] Presser Gábor énekelte.A dalt Dopeman is feldolgozta 2006-ban.Szerző: harnas1207

Ez volt Csákányi László utolsó filmje.Szerző: harnas1207