Spartacus - Vér és homok

Spartacus: Blood and Sand

2023.11.08 Robinson76

Öldöklés és ölelés

A sorozat hozza a remek szériákra jellemző pozitívumokat, így elmondható, hogy jó a története, valósághű az ábrázolása, és a kivitelezésére sem lehet panasz. Kissé ugyan döcögősen kezd, de aztán kellően beindul, és végig fenntartja a néző érdeklődését. Kiemelkedően sok szexuális és véres jelenetet használ a történetmeséléshez, ami nem is lenne gond – mert ez rendkívül jól áll neki –, de az már más kérdés, hogy így a szigorúan korhatáros sorozatok táborát erősíti.

2018.12.05 mamiéstöti2

Egy igazán szuperül sikerült sorozat, mindentéren kiváló. JAI COURTNEY a nagy kedvencem, és színészi játéka is elragadó.

2017.12.13 Yosihiro

Csak annyit lehet mondani hogy zseniális lett. A történet vonalvezetése a látvány néha túl is szárnyal egy sorozatot. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2017.08.21 Deku

Ebben a típusú sorozatban mindent szépen felsorakoztattak ami kell egy ilyenhez. Egyszerűen letaglózóan hiteles és pörgős volt számomra. Nincs benne sallang csakis a fontos történések.

2018.02.13 Diesel

Mestermű! Ha egy szóval jellemezném. Teljesen visszaadja nekünk hogy "milyen lehetett ez a Római kor". Bemutatja a korabeli társadalmat. Erőszakos, brutális van benne minden ami akkor valóban megtörténhetett szerintem ettől lett tökéletes a sorozat. ... Több

2017.10.21 Lamboh

A tavalyi év folyamán néztem meg, és baromi jó volt. Izgalmas, látványos, sok-sok remek karakterrel és nagyszerű cselekménnyel. Mindenképpen ajánlom.

2022.01.05 Képkockák

Andy Whitfield hiánya érezhető

Számomra a Gladiátor (2000) lesz mindig az a film, ami leírja, hogy milyen a gladiátorok élete, pedig vannak még érdekes alkotások, mint például a Spartacus: Vér és homok vagy a spin-off sorozata, a Spartacus: Az aréna istenei. Andy Whitfield betegségének súlyosbodása miatt készült el egyébként a spin-off sorozat, ekkor már arra számítottak, hogy a színész meggyógyul, és később visszatérhet. Bár Spartacus története ismert, mégis különös izgalommal követjük a trák harcosból lett gladiátor, majd a felkelés vezetőjének történetét. A sorozat különösen sok szexuális és véres jelenetet használ a történetmeséléshez, utóbbi esetében a CGI (kissé béna és) túlzott használatára gondolok. A színészek csapata nagyrészt nem híres, hanem inkább izmos személyek sokasága, de ez teljesen érthető. A sorozat leginkább egy könnyű, kevésbé odafigyelős programnak ígérkezik, ami a maga egyszerűségével könnyedén leköti a nézőt jó pár órán át. Amennyiben a Netflix kínálatában találtál rá a sorozatra, figyelj oda, hogy időrendben nézd a sorozatot, hogy jobban élvezd. A sorozat szinkronja egyébként kifejezetten jóra sikeredett, de sajnos a Netflix esetében nincs lehetőség arra, hogy magyar nyelven nézd.

2016.08.04 VFTS

Úgy látszik a dráma és a brutalitás remekül megfér egymás mellett. Nagyon jó sorozat.

2016.10.11 hell.l

Minden meg van benne, ami egy ilyen típusú filmben benne kell, hogy legyen.Magával ragadó minden egyes rész. Itt inkább a cselekményeken, akciókon van a hangsúly, amit tökéletesen megjelenítettek.

2017.08.01 czigler.nora

Eleinte szerettem, de aztán eléggé meguntam. A baj az volt, hogy nagyon sok ismétlés volt a részekben, és amikor már 15x láttam, felidegesített :D Pedig klassz sori

2015.09.02 Ragemarci

Köszönöm neked sorozat, hogy végre láthattam mi van a bőrruha alatt, amire mindig is vágytam amikor a Xénát néztem! Mellesleg szuper a sorozat is.

2015.11.02 Niki18

A legjobb spartacus sorozat. Nagyon nagyon szeretem. MInden este néztünk faterékkal két részt belőle. Mindannyian nagyon szeretjük. Végig izgalmas és látványban is nagyon jó.

2017.06.19 VK

Semmiképpen nem mondanám sablonos sorozatnak. Minden része izgalmas, érdekfeszítő, minden egyes epizód egy külön kis film, amiben zajlanak az események. Nem lehet megunni.

2015.10.07 hawaiipizza

Vér és mellek!!! Alapjáraton, nekem ez elég lenne egy kis kikapcsolódáshoz, de akármennyire próbálom, nem tudtam megszeretni ezt a sorozatot. Ennek ellenére, ha bejönnek az efajta művek, érdemes egy próbát tenni vele.