Nyomtalanul

Nyomtalanul

Spoorloos

A Nyomtalanul című filmben Saskia és Rex, a fiatal szerelmespár éppen egy franciaországi nyaraláson vesz részt, amikor autójuk egy alagútban lerobban. Az esemény nem veszi kedvüket és folytatják az utazást. Megállnak egy benzinkútnál, ahol Saskia bemegy a boltba vásárolni, de többet nem… Több

Rendező: George Sluizer
Író: Tim Krabbé
Forgatókönyvíró: Tim Krabbé, George Sluizer
Ország: Franciaország, Hollandia
Premier: 1988.08.29.

Nyom nélkül  (1993)

2023.03.15 aliasteáscsésze

Hittem az előttem hozzászólóknak, és ezt soha nem bocsátom meg magamnak. Egy dolog volt benne izgalmas: a végét várni.

Kétségek között!

Na oké, gyerünk! Gondolkodtatok már azon, hogy mitől igazán félelmetes egy film? A belezésektől, trancsírozástól, netán a jumpscare-ektől, vagy a patakokban folyó vértől? Esetleg vajon attól, hogy a képsorokat nézve kizökkenünk a komfortzónánkból, é... Teljes kritika

2019.01.19 Berto49

Hátborzongató történet

Nem akárki, hanem az általam igen nagyra becsült Stanley Kubrick („Ragyogás”, „2001: Űrodüsszeia”, etc.) mondta erről a filmről, hogy a legrémisztőbb, amit látott. Mennyire igaza van! Minden szokásos ijesztgetős klisé nélküli horrorisztikus mozit ren... Teljes kritika

2020.04.25 elekm90

Egy megrázó krimi, jó történetvezetéssel, ami végig fenntartja a néző érdeklődését. Tetszett a realista ábrázolás, az egyetlen gondom ezzel a filmmel, hogy azt érzem, jobb kezekben, profibb rendezéssel ezt még feszültebben is be lehetett volna mutatni, mivel a forgatókönyv valóban remek és egyedi.

2018.03.15 Gyalog őrmester

Nagyon izgalmas, érdekes és feszült film. Nagyon ajánlom mindenkinek.

Tim Krabbé (1943) „Het gouden ei”=”Az aranytojás” (1984) című számtalan kiadásban megjelent, de sajnos magyar fordításban nem olvasható könyve alapján.Szerző: Berto49

A rendező, George Sluizer "Nyom nélkül" címmel, 1993-ban, Amerikában - kissé más befejezéssel - újra megrendezte a filmet. Szerző: Berto49

Szerepel az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz filmkatalógusban.Szerző: Norbi

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Értékelés: 9.5/10
(2016. 05. 01.)
Gonosznak valójában gonosz, de nem öncélú befejezés, amely ettől függetlenül erős gyomrost okoz a nézőjének. Már csak ezért is megéri megnézni. 9,5/10 Több