Sztalker

Sztalker

Stalker
ANdraS

Létezik egy hely a Földön, melyet az idegenek hagytak maguk után, s mely tiltott zóna az emberek számára. Vannak azonban olyanok, akik kíváncsiak a misztikus helyre, és vezetőt felbérelve megkísérlik a bejutást. Azonban arra, amit ott találnak, nincs mindenki… Több

2023.10.07 F79

Nem félsz önmagadtól? Akkor lehet, hogy nem ismered magad eléggé

Sose szerettem a lassú, elmélkedős, „köldöknézős” filmeket. Ahhoz, hogy az élet dolgain merengjek, sose volt szükségem képernyőre vagy vászonra. (Ehhez elég volt a középiskola négy éve egy csomó unalmas órával, amikor már a padtársammal amőbázni sem ... Teljes kritika

Nehezen emészthető, nagy odafigyelést igénylő mozi, amit egy zseni, Andrei Tarkovsky rakott elénk. A film hol színes, hol fekete-fehér, vagyis inkább sötétbarna tónusú, ami külön érdekességet, szépséget ad a műnek. Korát megelőző, misztikus, sci-fi é... Több

2015.05.14 ANdraS

Talán nincs is jobb rendező Tarkovszkynál, ő és egy pár kiválasztott állnak a csúcson. Úgyhogy az értékelésem egyértelmű - ha bármilyen filmet néztek tőle, nem bánjátok meg. Ez az egyik legjobb sci-fi, amit valaha csináltak, gondolkozni lehet róla reggeltől estig.

2016.04.29 irongozu

Ez egy igazi filozofikus alkotás, ahol a jelenetek lassú kibontakozása csak növeli a feszültséget. Mindemellett magával ragadó az egyedi képi világa is. Lassú film, de mindenképpen minőségi.

2017.11.20 Deku

Ebben nem volt akkora nagy mondanivaló de legalább szórakoztató volt a film. Márpedig a filmeknek ez lenne a lényege. Nagyon imádni valóak lettek a színészek. Szeretnivaló a végéig, ajánlom.

A film összbevétele 234 723 dollár volt (imdb.com).

A film főszereplője, Alekszandr Kajdanovszkij szinkronizálta Cserhalmi Györgyöt András Ferenc Dögkeselyű című filmjének orosz kiadásában.Szerző: Archívum

A 163 perces filmben összesen 142 vágás van. Ez azt jelenti, hogy átlagban 88 másodperc hosszú egy snitt. Szerző: Kralmos

A film hangmérnöke, Vladimir Sarun szerint a Zónában játszódó részek forgatási helyszínéül szolgáló Cseljabinszk város környéke erősen szennyező és veszélyes volt. Sarun szerint a film egyik színésze, Anatolij Szolonicin, a rendező felesége, Larisza és maga a direktor, Andrej Tarkovszkij is az ottani vegyszennyezés miatt vesztették életüket néhány évvel később rákban.Szerző: Kralmos

A jármű, amivel a 3 főszereplő eljut a Zóna bejáratáig, egy 1960-ban gyártott Land Rover Series 1.Szerző: Kralmos